Rugby Club Rakovník > 5. kolo OSČ skončilo vítězně pro Rakovník

5. kolo OSČ skončilo vítězně pro Rakovník

23.4.2012

V neděli 22. 4. 2012 se uskutečnilo již páté kolo Oblastní soutěže Čech v ragby. Tuto soutěž, která se hraje turnajovým systémem, hostil rakovnický tým. Na podzim, kdy se zde hrála OSČ naposledy, dokázali rakovničtí vyhrát a tak i tentokrát měli vítězné ambice. Hrálo se 2 x 15 minut, po dvanácti hráčích na obou stranách.

Zajímavostí tohoto turnaje také bylo, že účastníky navštívili Jan Macháček s Michalem Ouředníkem z trenérské ragbyové akademie, kteří zde vedli tzv. workshop pro nové hráče a trenéry. Jejich ukázky a postřehy byli velmi drahocenné. A doufejme, že si z nich většina hráčů a trenérů vezme ponaučení.

Samotný turnaj odstartoval zápas domácích proti Kralupům. Zápas probíhal jednoznačně pro Rakovník, také díky tomu, že Kralupští přijeli ve značně oslabené sestavě. Domácí útočníci byli k nezastavení a tak bylo skóre po půlhodině hry 33:0 pro domácí.

Druhý zápas rakovnických, byl konfrontací prvního s druhým týmem tabulky. Nastoupili v něm proti Sedlčanům. Ty sice chvíli odolávali tlaku domácích, ale s první položenou pětkou z rakovnických hráčů opadla nervozita a začali hrát svou klasickou hru s rychlým přechodem do útoku, která nesla další body. V druhé půlce tohoto zápasu domácí potkal menší výpadek v koncentraci a dvakrát inkasovali. Výsledek to, ale naštěstí nezměnilo. Konečné skóre 33:10 pro domácí.

Všichni napjatě sledovali výsledky RK Plzeň, která si v turnaji počínala podobně jako domácí tým. A tak bylo od počátku jasné, že o vítězi turnaje se rozhodne právě v jejich vzájemném zápase. Začátek tohoto utkání postihla malá deštivá přeháňka, která sebou přinesla mnoho individuálních chyb. Balón hodně vypadával a tak první půle nepřinesla žádnou souvislejší akci a ani změnu skóre. To druhý poločas byl opravdovou bitvou. Rakovničtí na plzeňské hráče nastoupili opravdu s vervou a šli si tvrdě za svým cílem. O vítěznou pětku zápasu se postaral na mlýnové spojce hrající A. Kolář, který využil chyby plzeňských při zahrávaném mlýnu těsně před jejich pětkovištěm.  Z domácích v tu chvíli spadla veškerá nervozita a dokázali plzeňským do konce zápasu položit ještě dvě pětky. RC Rakovník tak ve vypjatém utkání zvítězil 17:0 a potvrdil vítězství v turnaji. Tím se také vyhoupl na první místo tabulky a již za 14 dní bude své postavení hájit v Sedlčanech.

Body RCR: Fůs 39, Hajsl 12, Kutílek 12, Hejda 5, Kratochvíl 5, Kolář 5

Sestava: Kolek, Topinka, Kytka, Petráň, Kratochvíl, Malý, Jedinák, Veselský, Folprecht, Kolář, Hejda, Kutílek, Fůs, Hajsl, Michl, Hamous, Pošta, hlavní trenér: Michal Topinka