Rugby Club Rakovník > Akademiky v ligové premiéře porazit nedokázali

Akademiky v ligové premiéře porazit nedokázali

1.11.2015

První listopadová neděle svedla dohromady celky RC Rakovník a ARC Iuridica Praha. Zápas byl o to pikantnější, že zakladatelé místního klubu začali svou ragbyovou kariéru právě v Iuridice. Proto bylo o motivaci vůči soupeři již předem postaráno.

Od začátku utkání však Iuridica udávala tempo a velmi zaměstnávala obranu domácích, která s vypětím všech sil zvládala ubránit většinu akcí hostů. Za stavu 0:12 před koncem prvního poločasu se domácí Raci nadechli k náporu, ze kterého však vytěžili jen pět bodů. I tak bylo poločasové skóre ještě nadějných 5:12 pro hosty.

Plán do druhého poločasu byl jasný, navázat na úspěšný závěr první půle. Bohužel pražané přidali na rychlosti a důrazu a hned ze začátku druhého poločasu dvěma rychlými pětkami rozhodli o osudu utkání. I tak ale pokračoval bojovný zápas, v němž Iuridica potvrzovala svoji kvalitu. Ke konci Raci alespoň korigovali výsledek prokopnutou pětkou, takže výsledek zápasu byl 12:50.

Sestava RCR: Kratochvíl M., Topinka, Jirsa, Jedinák, Míka, Švejnoha, Motejzík, Folprecht, Choura, Hejda, Kutílek, Fůs, Kujínek, Žirka, Hladký, Polívka, Kytka, Kolek, Kratochvíl D.

Body RCR: 10 Žirka, 2 Fůs