Rugby Club Rakovník > Angličané nedali rakovnickým šanci

Angličané nedali rakovnickým šanci

27.4.2015

foto: Petr Divišfoto: Petr Diviš
foto: Petr Diviš

V páteční podvečer se konalo v Rakovníku první mezinárodní utkání v ragby. Raci v něm hostili tým z jihozápadní Anglie Okehampton RFC. 

O slavnostní zahájení zápasu se tentokrát postarala česká rugbyová legenda Eduard „Medák“ Krützner, který v tomto týdnu oslavil své 80. narozeniny a rakovničtí mu tak chtěli poděkovat za dosavadní spolupráci.

V samotném utkání, bylo od počátku patrné, kdo bude udávat tempo zápasu. Okehampton si s lehkostí sobě vlastní dělal s raky, co chtěl a především po křídlech byl stále v přečíslení. To dělalo domácím největší potíže. Nedokázali se totiž rychleji přeskupovat, a proto si místy hosté chodili pro body až příliš snadno. I tak, ale domácí nic nevzdávali a snažili se ostrovanům nedat nic zadarmo. Místy dokázali na soupeře zatlačit, ovšem slibně rozjeté akce nikdy nedotáhli do úplného konce. Proto se na konci museli smířit s konečným skóre 0:76.

„Dnes jsme viděli, jak se hraje moderní ragby. Byla to škola s velkým Š. Zatímco většina českých týmů nejen z naší soutěže se snaží soupeře přetlačit kontaktem. Ty ze zemí kde má ragby obrovskou tradici a hraje se zde na nejvyšší úrovni, už dávno vědí, že mnohem snazší je hráče oběhnout a kontaktu se vyhnout. Bohužel tento fakt si stále nejsme všichni schopni uvědomit. I proto jsou pro nás tyto zápasy ohromnou zkušeností! Musel jsem se smát, když sem pak na vlaječce, kterou jsme od soupeře po zápase dostali, četl rok vzniku klubu 1884 a někdo zvolal, že mají asi tak 125 let náskok. Z výsledku si proto nic neděláme. Byl to pro nás svátek vůbec takový tým doma hostit. Závěrem bych chtěl za celý tým poděkovat městu Rakovník za podporu, fanouškům, že přišli v hojném počtu a také poblahopřát Medákovi k významnému životnímu jubileu.“ Zhodnotil utkání hrající trenér Michal Topinka.

Sestava RCR: Míka, Kolek, Postl, Topinka, Polívka, Háva, Žirka, Varga, Jedinák, Janda, Jirsa, Slavík, Pospíšil, Švejnoha, Kratochvíl M., Weekes, Ošurko, Kolář, Koubek, Motejzík, Kutílek, Starosta, Feber Jakub, Feber Jan, Fůs, Kratochvíl D., Hladký, Kozina, Kolena