Rugby Club Rakovník > Ani tentokrát jsme na Slavii B nestačili

Ani tentokrát jsme na Slavii B nestačili

29.10.2013

Poslední říjnovou neděli přivítali rakovničtí ragbisté na domácím hřišti RC Slavia B.

Při pěkném počasí dorazili na zápas diváci, kteří  mohli zpočátku vidět vyrovnaný zápas. Slávie se do zápasu vrhla s nasazením, ale ani rakovničtí si nenechávali síly na později a hru soupeři nijak neulehčovali. Obranná hra domácích překazila několik šancí hostí a v mlýnech si soupeři nic nedarovali. To se ukazovalo během hry často, protože nepřesnost přihrávek a problémy se zpracováním míče vedly často k předhozům. Tým Slávie byl však na hřišti lepším týmem a proto poločasové skóre bylo 0:19. Po poločase se hra přesunula ještě více pod taktovku sešívaných, kteří lépe zakládali svou hru a ukázali větší dravost po míči. Před koncem druhého poločasu posbírali domácí zbytek sil a vrhli se ještě do akce. Ta však bohužel skončila kousek od pětkoviště. Bodů se tedy nedočkali. Poslední zápas podzimní části 2. ligy tak pro Rakovník dopadl 0:45.

"Mrzí mne hlavně naše hra v útoku, kde jsme nebyli schopni založit souvislejší akci. Dnes jsme spoustu našich balonů Nosorožcům darovali zbytečně vlastními chybami, což se proti takovému soupeři nemůže stávat. Přesto ač tomu výsledek úplně nenapovídá, dnešní výkon patřil k našim lepším, v rámci celého podzimu. Máme před sebou zimní přípravu ve které se budeme snažit připravit tak, abychom na jaře dokázali předvádět mnohem lepší výkony." zhodnotil poslední utkání podzimu hrající tenér Michal Topinka

Sestava RC Rakovník: Kolek, Topinka, Jirsa, Jedinák, Veselský, Malý, Žirka, Kratochvíl, Kolář, Hejda, Fůs, Polívka, Folprecht, Kutílek, Hájek, Kytka, Švejnoha