Rugby Club Rakovník > Ani vedení 28:0 nestačilo k vítězství

Ani vedení 28:0 nestačilo k vítězství

24.5.2017

ilustrační foto: Petr Branšovkýilustrační foto: Petr Branšovký
ilustrační foto: Petr Branšovký

V neděli 14.5.2017 se utkali staří známí soupeři. Rakovničtí už opravdu chtěli získat skalp Iuridicy a proto vlétli do zápasu s velkou chutí. Od začátku dominovali hře a na hřišti úvodních třicet minut existovalo pouze jedno mužstvo.

Raci vesele navyšovali skóre, když dvakrát položil Hejda, poté i Topinka a Kratochvíl. U všech položení proměnil konverzi Tomšovský. Stav byl tedy po třiceti minutách 0:28 pro hosty a nic nenasvědčovalo tomu, že by utkání mohlo dopadnout jinak než výhrou Rakovníka.

Poté ale domácí vystřídali a začali také hrát. Najednou jakoby někdo otočil vypínačem a role týmů se naprosto otočily. Hosté začali přenechávat domácím stále více iniciativy, což do poločasu vyústilo v jednu pětku domácích podpořenou konverzí. Poločas tedy skončil 7:28 pro RC Rakovník.

Ze začátku druhé půle Iuridica ještě zvýšila tlak a Raci začali dělat neuvěřitelné chyby, které byly vodou na mlýn domácích. Hosté se už jenom bránili a domácí spolehlivě dotahovaly a nakonec i otočily skóre, když zaznamenali 38 bodů bez jakékoliv odpovědi. Výsledné skóre tedy bylo 38:28 pro Iuridicu, což znamená, že RC Rakovník stále čeká na svoje první vítězství nad tímto týmem.

Body: Hejda 10, Tomšovský 8, Topinka 5, Kratochvíl 5,

Sestava: Kratochvíl, Topinka, Hamous, Pešek, Křištof, Jirsa, Folprecht, Novotný, Kolář, Hejda, Kutílek, Tomšovský, Gazda, Hladký, Běťák, Hájek, Wagner, Švejnoha,