Rugby Club Rakovník > Bitva bez vítěze

Bitva bez vítěze

1.5.2017

V neděli 30. dubna se za hezkého slunečného počasí utkali známí rivalové. Na hřiště Na Zátiší zavítala pražská Iuridica, kde svojí ragbyovou kariéru začínali zakládající členové RC Rakovník.

Od počátku utkání si soupeři nic nedarovali. Na domácích bylo vidět, že konečně chtějí získat skalp Iuridicy, který už měli v předchozích dvou utkáních doslova na dosah. První pětku po krásné akci položili domácí a po následné konverzi to bylo 7:0. Hosté však zabrali a dokázali snížit na 7:5. Hra se přelévala ze strany na stranu a z toho více těžili domácí Raci, kteří dokázali položit další pětku 12:5. Zbytečnou chybou ale v závěru prvního poločasu dovolili soupeři skórovat a náskok domácích se zmenšil jenom na 12:10.

V druhém poločase se obraz hry neměnil, stále to byl souboj o každý metr. Iuridice se podařilo skórovat jako první, tentokrát i s prokopem – 12:17. Domácí ale nesložili zbraně a i na svoje konto si připsali další položení – 17:17. Hra se opravdu přelévala ze strany na stranu a to vyústilo v další dvě pětky, první na straně hostí a druhá pro domácí, takže stav utkání byl nerozhodný 22:22. Zápas vrcholil a bylo to velké drama. Domácí bohužel opět svou chybou nabídli hostům položení a ti nepohrdli – 22:27. Naštěstí podobnou minelu se povedlo vytvořit i hostům a dravý křídelník Kletečka krásným proběhnutím obranou opět srovnal nervy drásající utkání. Více už se nestalo a tak bitva neměla vítěze a týmy se rozešly tentokrát smírně – 27:27. O kvalitě utkání vypovídá i fakt, že i pan rozhodčí potvrdil, že takhle dramatické a napínavé utkání zde v Rakovníku ještě nikdy nepískal.

Komentář kapitána M.Topinky: Dnes to byly nervy do samého konce, v prvním poločase jsme byli lepší a dobrým pohybem dokázali soupeře přečíslovat, škoda, že jsme nevyužili víc akcí. V druhé půli jsme soupeře nechali nadechnout a tahali za kratší konec. Jen to dokazuje, jak jsou s Iuridicou v poslední době naše utkání vyrovnaná.

Sestava: Jirsa, Topinka, Kratochvíl, Křistof, Pešek, Hájek, Folprecht, Novotný, Kolář, Hejda, Hladký, Tomšovský, Žirka, Gazda, Běťák, Švejnoha, Kutílek, Kletečka,

Body: Žirka 10, Jirsa 5, Kletečka 5, Gazda 5, Tomšovský 2