Rugby Club Rakovník > Bitva do poslední minuty

Bitva do poslední minuty

24.5.2017

foto: Dominika Holčíkováfoto: Dominika Holčíková
foto: Dominika Holčíková

Tuto neděli se Rakovničtí rugbisté představili na  svém druhém domácím hřišti v Kralupech v posledním zápase skupiny, kde bojovali o to vyhnout se případné baráži o 1. ligu. 

Ze začátku utkání měla více ze hry Slavia, nedokázala však svůj tlak přetavit v body. Tak až ve 22. minutě udeřili domácí, když Novotný položil pětku a Tomšovský přidal konverzi. Pak ale přišlo horových pět minut, kdy domácí polevili a Slavia skórovala 3 slepené pětky. Až v poslední minutě prvního poločasu se podařilo protlačit do brankoviště Kratochvílovi a korigovat tak skóre utkání. Poločas tedy byl 12:21.

V druhé půli se střídala hra nahoru dolů, ale bez bodového efektu. Až v 69. minutě položil pětku Hájek, tentokrát netradičně hrající na křídle. Hosté si to nenechali líbit a hned za tři minuty položili i oni. Za další tři minuty však svojí chybou nabídli Hejdovi skórování přímo pod háčko, což Tomšovský bezpečně potvrdil prokopnutím. Pět minut do konce a zápas vrcholil za stavu 24:26 pro Slávii. Bohužel, jak už to tak bývá zvykem, Raci nezvládli závěr utkání a v poslední minutě inkasovali pětku i s prokopnutím, takže konečné skóre utkání bylo 24:33 pro Slavii.

Komentář kapitána M. Topinky:

Je to škoda, dnes jsme tu výhru mohli klidně urvat, ale soupeř dobře narušoval naší rozehrávku a nedostali jsme se do souvislejšího tlaku. Spíš to bylo hodně nahoru a dolu a drama zase až do konce. Ač sme žádný zápas nevyhráli, myslím, že se nemáme za co stydět. Se zkušenějšími a kvalitnějšími týmy jsme hráli velmi vyrovnané zápasy a kdo nás mohl sledovat, určitě si přišel na své. Teď máme delší ligovou pauzu, kterou ale vyplníme již tuto sobotu 27.5. od 16h mezinárodním zápasem doma s RC Eindhoven a také již tradiční účastí na mezinárodním turnají ve Švýcarském St. Gallenu. Koncem června pak zkusíme zabojovat doma o účast v první lize. Všichni fanoušci jsou srdečně vítání. Jistě se bude na co koukat.

Body: Novotný 5, Kratochvíl 5, Hájek 5, Hejda 5, Tomšovský 4,

Sestava: Kratochvíl, Topinka, Hamous, Křištof, Pešek, Folprecht, Jirsa, Novotný, Kolář, Hejda, Hájek, Tomšovský, Žirka, Švejnoha, Kletečka, Wagner, Běťák

více fotografií naleznete zde