Rugby Club Rakovník > Celkové vítězství bylo na dosah

Celkové vítězství bylo na dosah

3.10.2011

V neděli 2.10.2011 dorazily na 3. soutěžní turnaj  Oblastní soutěže Čech do Kralup týmy Rakovníka, Plzně a Sedlčan.

Ragbisté z Rakovníka zahajovali turnaj proti dosavadním lídrům soutěže ze Sedlčan a opět si nechali utéct začátek. Neuběhlo ani 5 minut a už prohrávali 0:7. Zbylých 25 minut ovšem soupeře mohutně tlačili a byli daleko lepším týmem. Bohužel z toho dokázali vytěžit  jen 5 bodů a celkovému skóre tedy bylo 5:7 pro Sedlčany. Počet zahozených šancí v tomto zápase byl k až neuvěření.

Druhý zápas proti domácím ragbistům z Kralup už ale rakovničtí pojali mnohem svědomitěji. Od začátku do konce prakticky nepustili soupeře k šišce a snadno využívali mezer v kralupské obraně. Skóre průběžně narůstalo celý zápas a zastavilo se na 35:0 pro Rakovník. V tomto zápase se konečně ukázalo, že skórovat může opravdu každý.

Poslední zápas sehrál Rakovník s Plzní. Vědomi si silové převahy Plzně se rakovničtí snažili hrát balóny co nejrychleji do stran a využívat celé hřiště popř. rychlé průniky do nekoncentrované obrany a to neslo ovoce. Rakovník měl většinu času ve své moci a snažil se tvořit. Zlepšení ve hře s balónem bylo vidět. Konečné skóre zápasu 29:12 pro Rakovník.

„Z předvedeného výkonu mám radost. Hráli jsme s přehledem nejhezčí ragby na turnaji a zároveň to byl náš nejlepší dosavadní soutěžní výkon. Škoda smolného utkání se Sedlčany, které jsme měli dotáhnout do vítězného konce. Ale i tak je to ta nejlepší pozvánka na domácí turnaj, konaný 16. října na hřišti na Zátiší. Všichni diváci jsou srdečně zváni.“ zhodnotil turnaj kapitán Kamil Hejda