Rugby Club Rakovník > Dětský den se vydařil

Dětský den se vydařil

10.9.2013

2. ročník Dětského dne s netradičními sporty je za námi. Proto jsme požádali hlavního organizátora akce a také předsedu rakovnických ragbistů Michala Topinku o stručné shrnutí.

Michale co vás přimělo k pořádání této akce?

Původně naším hlavním cílem bylo uspořádat domácí ragbyový turnaj mladších přípravek a prezentovat náš sport širší rakovnické veřejnosti. Ovšem naší myšlenky se chytli i další rakovnické celky a tak nás napadlo hravým způsobem poukázat i na další sporty, kterým se děti v Rakovníku mohou věnovat. Proto název Dětský den s netradičními sporty.

Akce je za námi, jak ji hodnotíte?

Jednoznačně kladně. Nadmíru nám tentokrát vyšlo počasí. Program byl jistě zajímavější než v loňském roce a vyžití pro děti bylo také více. Využili jsme totiž všech svých dosavadních možností. Samozřejmě, ale bez podpory města, krajského úřadu a našich partnerů bychom to nedokázali. Tímto jim také patří velký dík.

Chystáte podobnou akci i na příští rok?

Samozřejmě bychom chtěli v podobném modelu pokračovat i nadále. Naše myšlenka se může dále rozvíjet. Myslíme si, že město Rakovník má co nabídnout a pokud se nám podaří oslovit více místních sportovních celků, mohla by zde vzniknout akce, která by dětem i jejich rodičům mohla nabídnout jakýsi servis při výběru sportovního vyžití.

Co se týká ragbyového turnaje, tak dětí tentokrát přijelo opravdu hodně?

Ano a např. Slávisté přijeli už o den dříve a stanovali přímo v areálu. Což se mně osobně ohromně líbilo. Nakonec do Rakovníka dorazili týmy z téměř všech českých klubů. Dohromady se pak představilo 22 mužstev, což je úžasné. Turnaj také posloužil jako příprava před nadcházející sezónou a k vidění byla opravdu kvalitní utkání. Proto doufám, že i v příštím roce se nám podaří tento přípravný turnaj spojený s vyžitím pro děti zopakovat!

více fotografií naleznete zde