Rugby Club Rakovník > Doma neporaženi

Doma neporaženi

21.4.2013

Tuto sobotu 20. 4. se uskutečnilo V. kolo Oblastní soutěže Čech v ragby na půdě domácích Raků.

Z turnaje se předem omluvil tým Vary-ors, který se zde představil před dvěma týdny v rámci přípravného utkání. Proto se hráli celkem tři utkání systémem každý s každým 2x 20 minut.

První se představili týmy Kralup a Sedlčan. V utkání od začátku až do konce dominovalo mužstvo Kralup nad Vltavou. Dosavadní lídr soutěže se nenechal zaskočit a zvítězil v poměru 25:2.

V druhém zápase už jsme mohli sledovat domácí právě proti kralupským. Rakovničtí hráči od samého začátku lídra tlačili a prvních patnáct minut nepustili soupeře za půlící čáru. Z tohoto tlaku ovšem bohužel nedokázali vytěžit více než 7 bodů za položenou pětku a následnou konverzi z kopu po pětce. Za to kralupským stačilo 5 minut na to, aby těsně před koncem prvního poločasu zápas zdramatizovalo položenou pětkou. Proto se šlo do druhé půle za stavu 7:5 pro domácí. Ti, ale drželi otěže zápasu ve svých rukou. Postupně položenými čtyřmi pětkami nedali kralupským šanci k dramatizaci a zápas s přehledem vyhráli 31:5.

Ve třetím utkání domácí narazili na tým Sedlčan. Tým, který byl v dosavadním pořadí soutěže o bod právě za rakovnickým celkem. Domácí ovšem do zápasu oproti předchozímu utkání vstoupili poněkud vlažněji, čehož sedlčanský tým rychle využil a po pár minutách vedl 5:0. To, ale rakovnické spíše nabudilo a ještě do poločasu zápas otočili dvěma položenými pětkami na 10:5. V druhém poločase to byla opět vyrovnaná bitva, konec konců jak už se to v poslední době v utkáních těchto týmů stalo zvykem. Sedlčanští dokázali utkání zdramatizovat svou druhou položenou pětkou. A za stavu 10:10 se začínalo prakticky od nuly. Tentokrát i se štěstím ovšem dokázali rakovničtí ještě jednou otočit s výsledkovou tabulí. To když se dostal k odraženému balónu Novobilský a položil svou druhou pětku v turnaji. Kutílek pak ještě dokázal z kopu po pětce navýšit na 17:10. Posledních několik minut pak hnala hrstka rakovnických fanoušků domácí hráče kupředu a rakovničtí už hostům nic nedovolili. Konečné skóre tedy 17:10.

To znamená, že i tentokrát rakovničtí ragbisté vyhráli celý turnaj a navázali na výsledek z minulého týdne v Kralupech. V celkovém součtu to pak znamená, že se na dva body dotáhli na lídra soutěže tým Kralup a v posledním kole soutěže 4. 5. 2013 budou mít možnost obhájit titul z minulého ročníku.