Rugby Club Rakovník > Favorita potrápit nedokázali

Favorita potrápit nedokázali

27.10.2014

ilustrační foto: Kamil Petráň

Tuto neděli pokračovala šestým kolem II. liga v ragby, v níž se rakovničtí ragbisté představili na půdě úřadujících mistrů ČR. Nepostavili se ovšem přímo proti A týmu, nýbrž v cestě jim tentokrát stála rezerva RC Praga „B“. Ta však letos také dokazuje svoji kvalitu, protože v dosavadním průběhu soutěže neztratila ani jeden bod.

Rakovničtí ovšem do zápasu nevkročili pravou nohou. Protože už z první akce domácích prohrávali 7:0. Hned po této sprše se sice dokázali nadechnout k tlaku, ale ke kýženým bodům to nevedlo. Co naplat, že se úvodních 20 minut zápasu hrálo spíše na polovině domácích, když ti vždy dokázali rychlým brejkem otočit s tabulkou skóre ve svůj prospěch. Veškeré snažení k dobití pětkoviště domácích buď srazila chyba při zakládání balónu nebo nedůsledná podpora. Proto první půle zápasu skončila 31:3.

V druhém poločase už domácí nehráli tak přímočaré rugby. Rakovnickým ragbistům se mnohem častěji dařilo zastavovat brejky soupeře. Ovšem směrem dopředu nebyli pro soupeře žádnou hrozbou. Proto se hrálo převážně ve středu hřiště, a kdo se vždy dokázal utrhnout, byl z domácího týmu. Konečné skóre 57:3 jen nasvědčuje dominanci domácích.

V listopadu tak mají ještě rakovničtí ragbisté možnost, potrápit dva silné soupeře. Hostí totiž na domácí půdě rezervu pražské Slavie a Vyškova. Ovšem již tuto sobotu se koná na městském stadionu na Zátiší turnaj v olympijské variantě rugby o sedmi hráčích, kterým domácí symbolicky zahájí celosvětovou akci Movember a připojí se tak k podpoře boje proti zákeřné rakovině prostaty. Všichni příznivci rugby tak mají možnost po celý listopad možnost shlédnout napínavé souboje a podpořit dobrou věc.

Sestava RCR: Kolek, Topinka, Polívka, Novobilský, Žirka, Jirsa, Weekes, Kratochvíl M., Kolář, Švejnoha, Koubek, Feber, Kratochvíl D., Hladký, Homolka, Hajsl, Žižka

Body RCR : Koubek 3