Rugby Club Rakovník > Rakovničtí ragbisté obsadili konečnou pátou příčku

Rakovničtí ragbisté obsadili konečnou pátou příčku

25.5.2015

ilustrační foto: archiv RCRilustrační foto: archiv RCR
ilustrační foto: archiv RCR

Již druhým rokem bojují rakovničtí ragbisté v II. lize v ragby ČR. Tuto neděli pak bylo na programu poslední kolo, ve kterém se raci utkali o konečnou čtvrtou příčku se sousedem v tabulce pražskou rezervou Slavie.

Z posledního vzájemného utkání odcházeli šťastnější rakovničtí. Proto se dalo čekat, že Slavie doma nenechá rakům nic zadarmo. Od začátku utkání také na hřišti dominovala. Po deseti minutách pak šla také poprvé do vedení 7:0. Rakovničtí byli ovšem na soupeře také nachystaní a zhruba v polovině poločasu se dokázali prosadit středem hřiště 7:5. V té době začal dominovat na hřišti roj rakovnických, který slávisté jen težko zastavovali. Ovšem hosté nedokázali svůj vybojovaný tlak využít a tak první půle již další změnu ve skóre nepřinesla.

Do druhé půle nastoupila Slavie podobně jako do té první, ač se rakovničtí snažili, obrana měla místy trhliny, které dokázali pražané využít. Jednu z těchto akcí pak dotáhli až do pětkoviště 14:5. Rakovničtí však dokázali hned po výkopu znovu snížit na 14:10. Zdálo se, že utkání bude napínavé až do samého konce, ale pražští hráči byli proti a další položenou pětkou odskočili hostům na 19:10. Od té doby už byl na hřišti pouze jeden tým. Ač měli raci několik možností, nepřesnou hrou a nedůslednou hrou na zemi se nedokázali proti zformované Slavii prosadit. Domácí si tak dokráčeli pro vítězství 31:10 a rakům nezbývalo nic jiného než přenechat čtvrtou příčku, právě Slavii.

„Je to škoda, ale neviděl bych to tak černě, od čtvrtého do šestého místa jsou týmy naskládány po bodu. Takže zde opravdu rozhodovali maličkosti. Pro nás to oproti loňsku znamená posun o dvě příčky, a to je jednoznačně pozitivní. Musím sportovně uznat, že soupeř byl dnes nad naše síly, ale i od nás to byl po delší době výkon, za který se nemusíme stydět. Přeci jen domácí jsou v Edenu vždy silní a myslím, že jsme bojovností 60 minut zápasu zdatně drželi krok.“ Zhodnotil, krátce po hvizdu utkání, hrající trenér raků Michal Topinka

Sestava RCR: Varga, Folprecht, Topinka, Postl, Polívka, Novobilský, Jedinák, Žirka, Jirsa, Weekes, Kratochvíl M., Ošurko, Janda, Motýl, Král, Feber Jakub, Kratochvíl D., Fůs, Hladký, Feber Jan, Žižka

Body RCR: 5 Král, 5 Žirka