Rugby Club Rakovník > Mladí raci sbírají zkušenosti

Mladí raci sbírají zkušenosti

11.5.2015

O ragby v dospělém provedení se toho v minulosti napsalo mnoho, ale nesmíme zapomenout také na to, že rakovničtí ragbisté vychovávají i své nástupce.

V mládežnických kategoriích se pravidelně zúčastňují regionálních turnajů mistrovství ČR další tři týmy v různých věkových kategoriích. S pomocí dalších nových klubů to však nejde. 

Tuto neděli např. nastoupili teprve ke svému druhému společnému jarnímu turnaji v Plzni mladší žáci RC Rakovník a SK Babice. Tedy hráči ročníků 2002 a 2003. Soupeřem jim byl domácí tým a pražské týmy Petrovic a Pragy. V této kategorii už se do hry zapojují některé herní prvky, které známe z „velkého“ ragby jako jsou např. simulované netlačené mlýny 3 na 3 nebo vhazování do autu. Hraje se 2x 10 minut na šířku velkého hřiště a tým musí mít k dispozici minimálně 9 hráčů, přičemž ostatní se střídají v průběhu hry.

Rakovnicko babická spolupráce si tentokrát nevedla vůbec špatně, i když se vždy v závěru musela smířit s porážkou. Dva soupeře, ale dokázali mladíci dostat pod tlak a sehráli velmi pěkná utkání. V posledním utkání proti velmi silné Pragovce už byl však soupeř nad jejich síly. Konečné výsledky pak byli s Plzní 3:5, s Petrovicemi 2:7 a s Pragou 2:10.

„Myslím si, že máme velmi šikovné hráče, kteří se umí prosadit dopředu, což mě těší. Je ovšem potřeba zapracovat na celkovém pojetí a spolupráci útoku, který je zatím spíše v individuálním pojetí samotných hráčů. Hra obrany také postrádá společný pohyb. I tak si, ale myslím, že máme na čem stavět a budovat silné mužstvo, které bude jistě časem tyto týmy prohánět.“ Hodnotí mladé raky trenér Michal Topinka

 

Sestava RCR/SKB U13: Štys D., Štys M., Valenta, Pergner, Menzl, Novotný, Blacký, Pressl, Brůža, Pětník