Rugby Club Rakovník > Muži hráli v Sedlčanech, mrňata na Spartě

Muži hráli v Sedlčanech, mrňata na Spartě

15.10.2012

ilustrační foto: archiv RC Rakovníkilustrační foto: archiv RC Rakovník
ilustrační foto: archiv RC Rakovník

Tento víkend měli rakovničtí ragbisté opět napilno. V sobotu 13. 10. 2012 odehráli muži druhé kolo Oblastní soutěže Čech v Sedlčanech. V neděli se pak dalšího regionálního turnaje přípravek v areálu Podvinný mlýn, kde sídlí pražská Sparta, zúčastnili Ti nejmenší raci.

Sobotní turnaj OSČ začal pro rakovnické ragbisty výborně, když si dokázali poradit ve vyrovnaném souboji s vítězem prvního kola týmem Kralup nad Vltavou v poměru 19:12. Druhý zápas svedli rakovničtí s domácím RC Sedlčany. Od začátku zápasu bylo k vidění urputné ragby, kterému ovšem chyběla nápaditost, myšlenka a snaha nějak soupeře v útoku překvapit. K tomu se hra mnohokrát přerušovala díky častým individuálním chybám. Výsledkem pak byla pouze jedna položená pětka zápasu, kterou po pěkné akci po straně položili domácí a tím tak vyhráli po velmi dlouhé době soutěžní zápas 5:0. V konečném pořadí si všichni účastníci odvezli ze Sedlčan 4 body za jednu výhru a jednu prohru. Když i kralupským hráčům se podařilo jednou zvítězit nad týmem Sedlčan 15:8. V celkové tabulce se stav nezměnil. 1. RC Kralupy nad Vltavou 10b., 2. RC Rakovník 8b., 3. Sedlčany 6b. a 4. RC PíSt (Písek + Strakonice) 0b., který se ještě žádného soutěžního turnaje nezúčastnil. Více naleznete zde.

Sestava RCR: Jirsa, Topinka, Milfait, Kolek, Malý, Kratochvíl, Jedinák, Folprecht, Švejnoha, Hejda, Kutílek, Hamouz, Krob, Michl, Hájek

            I rakovnická mrňata se neztratila. V nedělním turnaji s rekordní účastí 18ti týmu obsadili v konečném pořadí 13. příčku v kategorii U7 tedy ročníků 2006 a méně. Především v druhé části turnaje jsme si dokázali, že se také konečně začínáme zlepšovat v útoku. Děkujeme také dvou posilám z Říčan Vojtíškovi a Hynkovi, kteří za nás odehráli celý turnaj. Krabi tedy Ti starší hráči ročníků 2004 a 2005 se tentokrát díky velké marodce turnaje nezúčastnili. 

Sestava Raci: Alex, Daník M., Sam, Kuba, Vojtíšek a Hynek (oba RC Říčany) 

Připomínáme, že další kolo OSČ se bude konat již tuto sobotu 20. 10. 2012 na rakovnickém městském stadionu na Zátiší od 11:00 hodin. Přípravky pak čeká poslední regionální turnaj v neděli 28. 10. 2012 na stadionu Tatry Smíchov. Všichni příznivci ragby jsou srdečně zváni.