Rugby Club Rakovník > Naši nejmenší se zúčastnili prvního turnaje

Naši nejmenší se zúčastnili prvního turnaje

4.6.2012

Alex útočí s podporou kralupského Ondry a našeho DanaAlex útočí s podporou kralupského Ondry a našeho Dana
Alex útočí s podporou kralupského Ondry a našeho Dana

V neděli 3. 6. 2012 se hrstka našich nejmenších hráčů zúčastnila prvního soutěžního turnaje ragby, který se konal v Kralupech nad Vltavou. Protože nás je zatím stále málo na to, abychom dali dohromady vlastní týmy. Doplnili Alex, Jonáš, Dan, Max a Luky týmy domácích. První tři jmenovaní si tak zahráli ve výběru Kralupy Barbarians s dalšími třemi domácími hráči v kategorii U7. Max s Lukym doplnili tým kralupských strašidel v kategorii U9.

V kategorii U7 se v základní skupině „barbaři“ utkali s týmy sparťanských buldoků, tatrováckých kobylek a říčanských vlků. Ani v jednom ze tří utkání se nám proti velmi kvalitním soupeřům nepodařilo zvítězit, ale na týmu bylo vidět, že se zápas od zápasu zlepšuje. Proto jsme tak postoupili rovnou do skupiny o pohár shield ve které se utkali týmy, které v základní skupině obsadili čtvrté místo. To znamenalo, že nás čekal zápas s petrovickými Pulci a dvojicí říčanských týmů. Jmenovitě Supi a Lišky. První dva týmy nás ještě dokázali těsně porazit, ale na Lišky jsme si počíhali a v posledním utkání je porazili 3:0 na pětky. Všem „barbarům“ patří dík za předvedenou hru a za to, že to někdy i proti mnohem silnějším soupeřům nevzdali a bojovali až do konce utkání.

Ve starší kategorii U9 se domácím týmům moc nedařilo a tak v závěrečné fázi turnaje svedli souboj o předposlední místo týmy kralupských čertů a kralupských strašidel. Za ty nastoupili i naši dva borci Max a Luky. Zápas byl velmi vyrovnaný až do konce. Mužstva se přetahovala o to, kdo vyhraje zápas o čest. Našemu Maxovi se dokonce podařilo v zápase položit pětku. Ale nakonec skončilo utkání v neprospěch našich ragbistů. Čerti totiž dokázali přehrát strašidla 4:3. Opět musíme všechny hráče pochválit za nasazení a chuť prát se o každý balón. A věříme, že to našim borcům pomůže do další ragbyové kariéry :)