Nedělní odpoledne přálo krásnému rugby

19.10.2014

ilustrační fotoilustrační foto
ilustrační foto

V neděli těsně po obědě se sešli dva odvěcí rivalové v rámci 5. kola II. ligy ragby na městském stadionu na Zátiší. Domácí totiž hostili tým s Kralup nad Vltavou, se kterým mají odehráno historicky nejvíce utkání. Souboj byl ještě pikantnější v tom, že šlo o přímý souboj umístění v tabulce.

Raci od začátku nechtěli očividně nechat nic náhodě, na soupeře vlétli a vynutili si tlak, který po 5 minutách hry vyústil v první pětku zápasu. 7:0 pro domácí. Hosté si to však nechtěli nechat líbit a po chybě v obraně dotáhli po křídle na 7:5. To však bylo v první půli z jejich strany vše. Domácí byli totiž tentokrát produktivnějším týmem. Rychlými protiútoky nahlodávali obranu soupeře a nezastavitelným rojem, který zařídil v první půli 3 ze 4 pětek, nedávali kralupským šanci dostat se na balón. Po první půli vyzníval stav optimističtěji pro domácí 24:5.

Do druhého poločasu se hosté však vzchopili a nadechli k mohutnému tlaku. Domácím nezbývalo než soupeře zastavovat, protože se prakticky nemohli dostat na balón. Když však získali šišku na svou stranu, obrana hostů hořela. Kralupští sice celý druhý poločas bušili na dveře rakovnického pětkoviště. Ovšem nepropustná a kompaktně hrající obrana Raků dovolila soupeři pouze jednu pětku. Naopak ti ze dvou akcí dokonale využili nepozornost soupeře a dvěma pětkami ještě celkové skóre zápasu navýšili na konečných 36:12. V celkovém pořadí pak přeskočili právě RC Kralupy n. V. na 5. místo v tabulce.

Sestava RCR: Kratochvíl, Topinka, Kolek (Postl), Novobilský, Žirka, Jirsa, Folprecht, Weekes, Kolář (Ošurko), Koubek, Hejda, Feber, Kutílek, Hajsl (Hladký), Žižka

Body RCR: Koubek 11, Topinka 5, Novobilský 5, Žirka 5, Hejda 5, Weekes 5