Rugby Club Rakovník > Konečně vítězství!!!

Konečně vítězství!!!

26.9.2011

V sobotu nastoupili rakovničtí rugbisté ke svému druhému soutěžnímu turnaji Oblastní soutěže Čech opět v Počepicích u Sedlčan. Po problémech se sestavou se hrálo v deseti s nesoutěžními mlýny. Zúčastnili se týmy Rakovníka, Plzně a Sedlčan.

První zápas sehrál Rakovník s domácím týmem Sedlčan, kde se projevil tradiční nešvar – tradičně prospané začátky utkání. Než se rakovničtí vzpamatovali a dostali se na zápasovou vlnu, inkasovali několik pětek, které prakticky rozhodli zápas. V prvním poločase se Rakovník skoro jenom bránil a k ničemu se moc nedostal. Důrazná domluva o poločas přinesla zlepšení a týmová souhra začala konečně fungovat. Druhý poločas byl sice převážně v režii rakovnických borců, stačilo to ale pouze jenom na snížení náskoku Sedlčan. Postupně položil pětku kapitán Kamil Hejda, trestný kop na branku proměnil Miloš Hajsl a v závěru položil pětku i Jiří Fůs. Výsledné skóre prvního zápasu bylo 15:27 ve prospěch Sedlčan.

K druhému zápasu nastoupil Rakovník odhodlanější a připraven se porvat o výsledek ještě více. Ale jako tradičně na začátek, hrubá chyba v obraně znamenala inkasovanou pětku už po minutě hry. To poznamenalo celý poločas, ve kterém Rakovník tahal za kratší konec. I přesto, že položil Hejda i Fůs, Rakovník první poločas prohrál. Opět po domluvě a ujasnění systému hry jakoby se vrátil na hřiště jiný tým. Rakovničtí celou druhou půli dominovali, zrychlili hru a to neslo ovoce. Plzeňská defenziva se začala rozpadat a to přinášelo mnoho šancí. O pětky se postarali znovu Hejda s Fůsem a uzavřeli konečný účet zápasu na 26:17 pro Rakovník.

K dalšímu turnaji odcestují rakovničtí rugbisté 2. října do Kralup a podzimní část soutěže zakončí 16. října turnajem na domácím hřišti v Rakovníku. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni.

Body: Fůs 21, Hejda 15, Hajsl 5

Sestava RCR: Topinka, Milfait, Sixta, Malý, Folprecht, Kytka, Kolář, Hejda, Hajsl, Švejnoha, Kadeřábek, Fůs