Rugby Club Rakovník > Rakovník přehrál v přípravě Kralupy především útokem

Rakovník přehrál v přípravě Kralupy především útokem

2.4.2012

Tuto neděli 1. 4. 2012 mohli rakovničtí diváci sledovat další utkání ve stále více populárnějším ragby. Tentokrát si rakovnický celek pozval na přípravné utkání RC Kralupy nad Vltavou. Oba týmy budou proti sobě za necelý měsíc nastupovat v Oblastní soutěži Čech, a tak měli ideální možnost ukázat co po dlouhé zimní přípravě natrénovali.

V utkání samotném byli ragbisté Rakovníka zpočátku aktivnějším celkem, i když mnohdy byla na jejich rukách znát patrná nervozita a nerozehranost. I tak ale měli v první půli více ze hry a poločas vyhráli 19:5.

V druhé půli se hra ještě více otevřela, což diváci zcela jistě kvitovali. Rakovničtí ragbisté zpočátku poločasu na soupeře nastoupili a několika rychlými akcemi skóre navýšili na 36:5. Ovšem poté jakoby uspokojeni příznivým výsledkem, nechali hrát kralupské hráče, kteří především svým silným rojem dokázali několikrát projít až do rakovnického pětkoviště. Konec zápasu ovšem opět ovládli domácí hráči a přidali ještě několik bodů. Konečný stav zápasu tak vyzněl ve prospěch domácích 58:27.

„V naší přípravě jsme se zaměřili na koncentrovanou a disciplinovanou obranu, ze které chceme vycházet. Dnešní zápas nám především v prvním poločase ukázal, že jisté zlepšení zde nastalo, ale stále máme na čem pracovat, což ukázal druhý poločas, kde jsme měli 20ti minutový výpadek. Myslím ovšem, že první ostrý zápas jara se nám vyvedl, podařilo se nám zapracovat nováčky a máme na čem stavět. Kralupští nás dokonale prověřili a bude těžké proti nim na jaře hrát.“  Zhodnotil utkání trenér Michal Topinka.

Sestava RCR: Jirsa (Kolek), Kytka (Topinka), Petráň, Malý, Kratochvíl, Folprecht, Hejda (Kolář), Procházka, Kutílek, Švejnoha, Fůs, Hájek, Jedinák

PP: Fůs 20, Procházka 15, Hejda 5, Hájek 5, Kutílek 5

KPP: Fůs 8