Rugby Club Rakovník > OSČ pokračovala dalším kolem

OSČ pokračovala dalším kolem

27.5.2012

Předposlední kolo Oblastní soutěže Čech se tentokrát konalo dle dohody na neutrální půdě. Turnaj totiž hostila pražská Iuridica, která tak poprvé v této sezóně mohla vyzkoušet své nováčky. Zápasům zde přihlížel i trenér reprezentace a sportovní ředitel České ragbyové unie Martin Kafka, který zde společně s trenérem domácích Michalem Ouředníkem vedl seminář pro začínající hráče a trenéry.

První zápas turnaje, ve kterém proti sobě nastoupili rakovničtí ragbisté proti ragbistům Sedlčan. Dokázali rakovničtí borci vyhrát, a to především díky svým nováčkům, kteří se postarali o všechny pětky zápasu. Celkem jednoznačné vítězství tak umocnilo beznaděj Sedlčan, které stále čekají na první výhru v jarní části sezóny. Konečný stav 26:0 pro Rakovník.

Ve druhém zápase na hráče RC Rakovník čekali hráči Kralup nad Vltavou. Ti chtěli zcela jistě rakovnické ragbisty zaskočit stejně jako ve svém posledním vzájemném duelu. Což se je jim, ale naštěstí nepovedlo. Rakovničtí svou pozornou a koncentrovanou hrou nedělali tolik chyb jako soupeř a proto byl celý zápas v jejich režii. O pětky se tentokrát postaraly všechny tři opory Rakovnických. Hrající trenér Michal Topinka, kapitán týmu Kamil Hejda a nejlepší pokladač rakovnických Jiří Fůs. Ti zde zažívali malý comeback, protože všichni tři hráči začínali s ragby právě v klubu ARC Iuridica Praha. Závěrečné skóre ve prospěch Rakovníka 19:5.

Do dalšího zápasu nastoupili Rakovničtí proti ve formě hrajícímu týmu RK Plzeň, který je v těsném závěsu za rakovnickými v tabulce. Plzeňští povzbuzeni výhrou nad domácím týmem, dokázali rakovnické hned od počátku zápasu dostat pod tlak. Svoji již typickou velmi dobrou hrou na zemi si vynutili soupeřovy chyby a podařilo se jim v úvodu zápasu dvakrát položit. Tento stav zápasu dokázali rakovničtí ještě udržet do konce prvního poločasu, i když občas měli i ragbyové štěstí. Ve druhém poločase dokázali ragbisté Rakovníka opticky vyrovnat hru, ale rozjetý Plzeňský express se jim překonat nepodařilo.  Za to plzeňští ještě jednu pětku přidali a zaslouženě zvítězili 17:0.

V posledním zápase turnaje měli rakovničtí ragbisté příležitost. Zahrát si proti týmu, se kterým si zahráli pouze jednou. Postavili se totiž domácímu týmu ARC Iuridica Praha. Ač chtěli být rakovničtí domácím vyrovnaným soupeřem. Dvě hrubé chyby z úvodu zápasu dodali hráčům Iuridiky na jistotě a po zbytek zápasu diktovali tempo. Rakovničtí s přibývající únavou a nekoncentrovaností tropili jednu chybu za druhou a domácím podlehli 40:0.

V celkovém pořadí turnaje to znamenalo 3. místo za vítěznou Plzní a druhou Iuridicou Praha. Čtvrtou pozici obsadili Kralupy před pátými Sedlčany. OSČ stále vede RC Rakovník se čtyřbodovým náskokem před druhým RK Plzeň.

Body RCR: Fůs 15, Pošta 10, Kolek 5, Petráň 5, Topinka 5, Hejda 5

Sestava RCR: Jirsa, Topinka, Milfait, Petráň, Kolek, Jedinák, Kytka, Folprecht, Kolář, Hejda, Fůs, Pošta, Švejnoha, Hájek

Výsledky jednotlivých zápasů:

Rakovník : Sedlčany         26:0

Plzeň : Kralupy                 12:0

Iuridica „B“ : Sedlčany    24:0

Rakovník : Kralupy           19:5

Plzeň : Iuridica „B“           14:10

Sedlčany : Kralupy           12:22

Rakovník : Plzeň                0:17

Iuridica „B“ : Kralupy      26:0

Sedlčany : Plzeň                0:12

Iuridica „B“ : Rakovník    40:0

*ARC Iuridica „B“ hrála mimo soutěž.