Rugby Club Rakovník > Po rozpačitém úvodu, celkové vítězství v Kralupech

Po rozpačitém úvodu, celkové vítězství v Kralupech

14.4.2013

ilustrační foto: archiv RC Rakovník
ilustrační foto: archiv RC Rakovník

V sobotu 13. 4. dorazil tým RC Rakovník na větrné hřiště do Kralup nad Vltavou. Konal se zde IV. turnaj Oblastní soutěže Čech.

Tato soutěž se hraje turnajovým systémem každý s každým 2x15 minut. Celkem se sešla čtyři mužstva z Kralup, Rakovníka, Sedlčan a Karlových Varů. Hráči Rakovníka nastoupili ke svému prvnímu zápasu proti týmu Sedlčan. Hra byla na obou stranách poměrně vyrovnaná a hrálo se střídavě před oběma pětkovišti. Hru rozhodly dvě povedené akce Rakovníka, které stanovily výsledek 10:0.

Hned následující zápas byl rozlosován pro kralupské a opět rakovnické. Oba soupeři hráli podobné ragby. K vidění byla hra roje v mlýnech i na zemi. Hra „rukama“ byla ztěžována poměrně silným větrem. Skóre otevřeli domácí po přestupku rakovnického týmu trestným kopem za tři body. Oběma týmům se podařilo během zápasu dosáhnout dvou pokládek a hosté navíc jednou prokopli po položené pětce. Utkání tedy skončilo nejtěsnějším poměrem 13:12 pro domácí.

V šestém a zároveň posledním utkání se utkally na hřišti Karlovi Vary s Rakovníkem. Vítr rozehnal mraky a hrálo se za slunečného počasí. Na karlovarských Vary-ors se podepsalo, že celý turnaj odehráli prakticky v základním počtu bez střídání. Rakovničtí nastoupili s dobrou náladou z předchozích dvou zápasů a od začátku určovali tempo zápasu. Přestože po první půli byl počet pětek výrazně na straně Raků, nepodcenili soupeře jako minulý týden v přípravném zápase a potvrdili svou převahu na trávníku výsledkem 50:0. V celkovém součtu to pak znamenalo, že rakovničtí ragbisté kralupský turnaj vyhráli o skóre před domácími a třetími Sedlčany.

Všechny týmy změří síly opět za týden 20. 4. v Rakovníku na Zátiší

 

Sestava RC Rakovník:

Kolek, Topinka, Jirsa, Veselský, Malý, Kratochvíl, Kolář, Hejda, Hamous, Folprecht, Polívka, Kujínek, Novobilský, Jedinák, Mašek

Body RC Rakovník:

Hejda 35, Malý 10, Topinka 5, Kratochvíl 5, Folprecht 5, Kolář 5, Mašek 5, Kolek 2

 

Všechny výsledky turnaje:

Kralupy n/Vlt – Vary-ors   17:12, pětky – 3:2

Sedlčany - Rakovník  0 : 10, pětky - 0:2

Rakovník - Kralupy n/Vlt   12 : 13, pětky - 2:2

Vary-ors – Sedlčany   5:10, pětky – 1:2

Kralupy n/Vlt - Sedlčany   5 : 7, pětky - 1:1

Rakovník – Vary-ors   50:0, pětky - 7:0

tabulka soutěže zde