Rugby Club Rakovník > Přátelské utkání s RFC The Bishops St. Gallen

Přátelské utkání s RFC The Bishops St. Gallen

28.8.2017

foto: Petr Růžekfoto: Petr Růžek
foto: Petr Růžek

Tuto sobotu za velmi horkého letního počasí přivítali rakovničtí ragbisté v přátelském utkání klub ze švýcarského St.Gallenu, kam každoročně v červnu jezdí na tradiční Bishops Cup.

I přes kamarádskou atmosféru mimo hřiště si od začátku zápasu soupeři nic nedarovali zadarmo a zápas byl bitvou o každý metr.

Bishopové však byli ve svých akcích důraznější a produkovali méně chyb a z toho pramenila jejich územní převaha a tlak, který vyvíjeli na domácí Raky. Částečným důvodem bylo i to, že domácí nechávali odpočívat hráče základního kádru a co nejvíce příležitostí dostali hráči, kteří pravidelně nehrají, aby se ušetřilo co nejvíce sil na nedělní ligový zápas s RK Petrovice.

Největší zbraní hostů byla precizní hra kolem rucků a tvrdší skládky, takže domácí se jen velmi těžko dostávali k souvislejším akcím. I tak ale byly vidět krásné akce na obou stranách a konečné skóre skončilo příznivěji pro hosty 15:38.

Jako už tradičně následoval třetí poločas, kde hráči diskutovali o odlišnostech obou zemí a vyměňovali si zkušenosti.

Sestava RCR: Kratochvíl M., Topinka, Jirsa, Kolek, Viktor (Plzeň/USA), Pešek, Křištof, Jedinák, Folprecht, Süssmilich, Švejnoha, Kratochvíl D, Novotný, Kolář, Hejda, Háger, Hanousek, Fůs, Motejzík, Míra (Poděbrady)

Více fotografií zde