Rugby Club Rakovník > Premiérová výhra v 1. lize

Premiérová výhra v 1. lize

10.10.2016

V tuto neděli zavítali Rakovničtí ragbisté do Pražského Edenu k utkání se Slavií Praha B. Byl to souboj celků, které se v silné konkurenci týmů pohybují na chvostu první ligy. Rakovník měl do této doby výhodu dvou bonusových bodů, protože dokázal hrát mnohem vyrovnanější zápasy s těžšími soupeři.

Raci povzbuzeni rostoucí úrovní jejich hry nenechali tentokrát vůbec nic náhodě a od první minuty zápasu nenechali domácí vydechnout a soustavným tlakem těžce zkoušeli jejich obranu. V té se pochopitelně nacházeli mezery, které Rakovničtí dokázali díky zlepšené hře rukama trestat. Domácím nepomohlo ani vyloučení jejich útokové spojky na 10 minut za opakované přestupky. Tím rozdíl mezi oběma týmy ještě narostl. Rakovník soustředěnou hrou kontroloval průběh prvního poločasu, po kterém bylo skóre „jenom“ 5 : 27 pro Rakovník, i když šancí na položení bylo mnohem více.

Druhý poločas začal stejně, jako skončil ten první a obraz hry se moc neměnil. Rakovník dál udával tempo hry a vesele navyšoval skóre. V průběhu došlo k prostřídání všech hráčů z lavičky Rakovníka a Slavia se začala dostávat více do hry a došlo i k prověření obrany hostí. Ta však byla velmi důrazná a každý útok stál domácí mnoho sil. Rakovník měl utkání ve své moci až do konce, o čemž hovoří konečný výsledek – 19 : 49 pro Rakovník.

Vyjádření kapitána týmu M. Topinky: Dnes jsme si řekli, že chceme od začátku hrát na balónu, což se nám i oproti jiným zápasům dařilo téměř na 100%. Soupeři jsme od začátku nedávali moc prostor ke hře a rychle jsem se ujali vedení, které jsme po celý průběh zápasu kontrolovali a postupně navyšovali. Jenom škoda, že jsme některé situace v obraně i v útoku řešili až moc zbrkle nebo s malým důrazem. Přesto to byl náš zápas a rozhodně si všichni hráči zaslouží pochvalu za předvedené výkony.

Body RCR: Hejda 15, Žirka 10, Kutílek 7, Kratochvíl 5, Novotný 5, Běťák 5, Kolář 2,

Sestava RCR: Kratochvíl, Topinka, Jirsa, Pešek, Jedinák, Pikal, Hájek, Novotný, Kolář, Hejda, Gazda, Tomšovský, Žirka, Kutílek, Běťák, Kytka, Švejnoha, Hladký, Kujínek, Kletečka, Mayer, Matějka