Rugby Club Rakovník > Premiérový turnaj přípravek v Plzni

Premiérový turnaj přípravek v Plzni

25.5.2015

tým U9tým U9
tým U9
tým U7tým U7
tým U7

Tento víkend měl být původně odpočinkový, ale v průběhu sezóny byl na neděli  24.5.2015 vypsán další z mládežnických turnajů, tentokrát organizovaný RC Plzeň.

Plzeňský klub zorganizoval první domácí turnaj v areálu 20. ZŠ v Brojově ulici a hrálo se zde na umělé trávě. Protože se vloženého turnaje zúčastnilo méně družstev, než je obvyklé, byly v obou kategoriích pouze dvě skupiny.

Rakovnické U7 byly zastoupeny ve dvou domácích družstvech, resp. ve skupině A (zkušení Z. Polívka a J. Bečvář) i ve skupině B (zlepšující se nováčci V. Halama a O. Hejda).

Naše U9 (M.Bečvář, M.Halama, Š.Hejda), hrající ve skupině B, oblékly rakovnické dresy společně se třemi sedlčanskými posilami. Oproti minulému týdnu, kdy kluci hráli ve skupině C, museli tento víkend prokázat mnohem více herních zkušeností. Vůbec se však mezi ostatními B družstvy neztratili. Naopak, je vidět, jak se tým zlepšuje a díky své bojovnosti, dobré obraně a vytrvalosti často bodovali.

Závěrem byly všechny děti pochváleny za fair hru a nadšení pro rugby. Přestože se nesoutěžilo a nevyhlašovali se vítězové ani poražení, odnesla si všechna družstva diplomy za účast na turnaji a další drobné ceny.