Rugby Club Rakovník > Připravujeme se na oblastní soutěž Čech

Připravujeme se na oblastní soutěž Čech

20.8.2011

Rugby Club RakovníkRugby Club Rakovník
Rugby Club Rakovník
tým RC Rakovník na turnaji Prague beach rugby 2011tým RC Rakovník na turnaji Prague beach rugby 2011
tým RC Rakovník na turnaji Prague beach rugby 2011

     Po vydařeném turnaji Prague beach rugby 2011 na kterém jsme se umístili na jedenáctém místě a vylepšili tak výsledek o dvě místa z předešlého ročníku se usilovně připravujeme na premiérovou sezónu v oblastní soutěži Čech.

     Tato nová soutěž byla vytvořena Českou ragbyovou unií jako reakce na stále vzrůstající popularitu ragby i v dalších městech ČR. Soutěž se bude konat turnajovým způsobem a hrát se bude ve 12ti hráčích, což je zkrácená forma  klasického patnáctkového ragby. Vedle RC Rakovník se do soutěže dostali i RK Plzeň, RC Kralupy nad Vltavou a RC Sedlčany. Uvidíme jestli se v průběhu roku nepřidají další týmy z měst jako jsou České Budějovice, Ustí nad Labem nebo Děčín, které se v současné době teprve utvářejí. První turnaj se koná již 10.9.2011.

     Pro rakovnické ragbisty bude nová soutěž výzvou jak dokázat, že je ragby v tomto městě na vzestupu. Proto neponechávají nic náhodě a již 28.8.2011 se utkají v přípravném odvetném utkání doma na hřišti na Zátiší od 15:00h s týmem RK Plzeň. Týden na to 3.9.2011 je čaká turnaj města Strakonic. Kde změří síly s týmy Strakonic, Písku, Říčan O33, Plzně, Kralup a Sedlčan.

     Více informací naleznete také v sekci "kalendář akcí"

Rugby Club Rakovník