Rugby Club Rakovník > Prohra o pouhý bodík

Prohra o pouhý bodík

4.4.2017

V neděli 2. 4. 2017 odjeli rakovničtí ragbisté k dalšímu zápasu v rámci I. ligy ragby na hřiště týmu, se kterým mají nemalé zkušenosti - ARC Iuridica Praha.

V podzimním kole rozhodla ve prospěch Pražanů položená pětka v poslední minutě (15:19) a i tentokrát byl zápas do poslední minuty velmi dramatický. Když Rakovničtí zažehnali úvodní tlak domácích a už se zdálo, že přebírají kontrolu nad zápasem. Soupeř je po rychle rozehraném trestném kopu potrestal - 5:0. Raci však nesklonili hlavy. Vyhráli mlýn v těsné blízkosti brankoviště Pražanů a Žirka nezadržitelně donesl míč do pětkoviště. Následná konverze poslala Raky do poločasového vedení - 5:7.

Zdálo se, že bitva o každý metr bude pokračovat i ve druhé půli. Ovšem pražský tým hned v úvodu dvěma slepenými pětkami odskočil na 15:7. Rakovničtí se ne a ne dostat k míči a zdálo se, že domácí dokráčí k pohodlnému vítězství. Když se jim ještě podařilo navýšit a zároveň z konverze prokopnout na 22:7. Nikdo nevěřil, že by se s výsledkem dalo ještě něco dělat. Rakovniští hráči, ale byli jiného názoru. Po trestném kopu dotlačil Pešek míč až pod brankovou konstrukci a z následné konverze se Tomšovský nemýlil 22:14. Zápas dostal nový náboj. Po další povedené akci se k míči dostal rychlík Gazda a sprintem přes 40m položil do pětkoviště. Tomšovský opět nezaváhal a snížil na rozdíl jediného bodu 22:21. Rakovničtí chtěli svého rivala moc porazit a hráli do poslední minuty. V té využil  Tomšovský chyby při rozehrávce domácích. Pokopem si míč posunul až k pětkovišti, kde ho přiklepl. Bohužel rozhodčí, který celou situaci sledoval z povzdálí regulérní pětku neuznal a završil tím tak svůj ne zcela přesvědčivý výkon.

Sestava RCR: Kratchvíl M., Topinka, Jirsa, Pešek, Hájek, Kutílek, Folprecht, Novotný, Kolář, Hejda, Tomšovský, Žirka, Kujínek, Gazda, Běťák, Jedinák, Pikal, Švejnoha, Hládký, Wagner

Body RCR: 6 Tomšovský, 5 Žirka, 5 Pešek, 5 Gazda

Nyní čeká na naše hráče dvoukolová pauza, kterou vyplní hned 8. 4. 2017 přátelským propagačním utkáním v srdci Šumavy s nově vznikajícím týmem RC Šumava Nýrsko.