Rugby Club Rakovník > První regionální turnaj mládeže

První regionální turnaj mládeže

8.9.2015

V neděli 6.9.2015 se po změnách v českém mládežnickém rugby odehrál historicky první regionální turnaj kategorií U6, U8 a U10 na hřišti RC Petrovice.

Oproti minulým sezónám došlo ke změně rozdělení kategorií hráčů a přechodem na sudé kategorie jsme tak srovnali rozdíly, které byly viditelné především při mezinárodních turnajích.

V kategorii U8 ve skupině A reprezentovali Rakovník naši 3 benjamínci (Novotná, Polívka a M.Hanko) v červeno-zelených dresech Plzně, kteří nejen, že odváděli skvělé herní výsledky ve své kategorii, ale ve chvílích volna mezi zápasy, byli nápomocni i ve vyšší kategorii, kde jsme neměli úplné družstvo.

Kategorie U10 odjížděla na turnaj se dvěma hráči (M. Bečvář a D. Hanko). Sestava našeho rakovnického týmu byla nakonec velmi pestrá – doplnili nás tradičně hráči Plzně a Sedlčan, ale s ohledem na nová pravidla a navýšený počet hráčů na 8, jsme si ještě při každé hře půjčovali hráče, kde se dalo. V této souvislosti musím vyjádřit velký dík všem osloveným týmům a především jejich trenérům, kteří neváhali a vždy bez váhání oblékli své volné hráče do červeno-černého dresu.

I přesto, že v každém zápasu byly týmy jinak namíchané, odvedli kluci (i Ema) skvělé výsledky a zúročili zde své pobyty na letních soustředěních. Získaná fyzička se také projevila v prodloužených zápasech, kdy se nově, oproti minulým sezónám, rozšířil herní čas z 6 na 9 minut. 

Doufám, že na příští turnaje již pojedeme posíleni o další hráče a všem přeji do další sezóny spoustu úspěchů a radosti ze hry.

Rugby zdar! 

-katkod-