Rugby Club Rakovník > První výhra v poháru Čech

První výhra v poháru Čech

11.9.2017

Tuto neděli sehráli rakovničtí ragbisté další utkání poháru Čech. Tentokrát přijeli Karlovy Vary, se kterými domácí jeden čas hráli společně, takže o motivaci nebyla nouze.

Raci chtěli využít plné soupisky a jako strategii zvolili rychlý nástup do zápasu a snažit se dostat soupeře pod tlak. To se více než povedlo a domácím se podařilo třikrát velmi rychle skórovat, jednou s konverzí, takže stav utkání byl po pár minutách už 17:0. Vypadalo to na velký debakl, jenže poté domácí přenechali trochu iniciativy Karlovarským, kterým se tvrdou hrou kolem rucků podařilo míč doslova dotlačit do brankoviště – 17:5. To Raky ale probralo, znovu začali hrát a jednoznačně kontrolovat hru a do poločasu přidali ještě další dvě pětky i s jednou konverzí. Poločasové skóre tedy bylo 29:5.

V druhé polovině se obrázek hry moc nezměnil, stále to byli Raci, kdo měl více navrch. Bohužel domácí, jakoby ukolébáni slušným výsledkem, ztráceli koncentraci a to se projevilo na zvýšeném množství chyb a ztracených míčů a hra již neměla takový spád jako v první polovině. V druhé polovině bylo konto hostů zatíženo dalšími dvěma pětkami, opět i s jednou konverzí. Konečný stav zápasu byl 41:5 pro domácí, což znamená plný pětibodový zisk do tabulky poháru Čech.

„Dnes jsme věděli, že soupeř bude silný okolo skrumáží, které má dobře nahrané. Takže jsme se snažili balón rychle rozehrávat do krajů hřiště. Což se především v prvním poločase dařilo a bylo z toho několik pětek. Bohužel v druhém poločase jsme šli s koncentrací dolu a už náš výkon nebyl tak jednoznačný, přestože jsme soupeře k ničemu nepustili a kontrolovali hru“ zhodnotil kapitán Topinka