Rugby Club Rakovník > Ragbisté Rakovníka doma neporaženi

Ragbisté Rakovníka doma neporaženi

17.10.2011

V neděli 16.10.2011 se konal již čtvrtý a také poslední podzimní turnaj Oblastní soutěže Čech.  Tentokrát jej hostili domácí ragbisté a všichni příznivci toho sportu si opravdu mohli přijít na své. Hrálo se systémem každý s každým 2x15 minut.

Rakovničtí nastoupili hned v prvním zápase proti Kralupům. Tento tým se nezúčastnil úvodních dvou kol soutěže a bylo to na jeho výkonu znát. Domácí podnikali rychlé kolmé výpady a kralupští je jen stěží zastavovali. Hra byla jednoznačná a skóre se zastavilo za stavu 59:0 pro Rakovník.   Za zmínku stojí , že se kralupští v dalších zápasech dokázali zlepšovat a v posledním zápase proti Sedlčanům drželi s dosavadním lídrem soutěže vyrovnanou partii.

Do druhého zápasu proti Sedlčanům nastupovali rakovničtí s chutí po první výhře proti tomuto soupeři. Rychle se také ujali vedení 10:0 po položené pětce a proměněném trestném kopu. Ovšem sedlčanští neskládali zbraně a po chvíli bylo skóre 10:12 pro ně. Rakovník se ovšem ještě díky průniku tříčtvrtky Kutílka ujal poločasového vedení 17:12. Druhý poločas se odehrával ve zběsilém tempu, bojovalo se o každý metr na hřišti a obrany obou mužstev museli několikrát doslova vynášet soupeřovy útočníky od brankové čáry. Rakovnické diváky uklidnil až v poslední minutě zápasu Fůs, který po úniku po straně využil zaváhání soupeřovy obrany a položením pětky a následným kopem s konverze pojistil na konečných 24:12 pro domácí.

K poslednímu třetímu zápasu nastoupili domácí proti týmu z Plzně. Tento tým okupuje v celkové tabulce soutěže třetí místo těsně za Rakovníkem a v dosavadním průběhu turnaje ukazoval velmi pěkné výkony. Proto se očekávalo velmi napínavé drama o celkové vítězství na rakovnickém turnaji. Rakovničtí ovšem nechtěli plzeňským nic darovat a rychle se ujali pohodlného vedení 14:0. Plzeňští dokázali ještě svou typickou protlačovanou hrou zkorigovat na 14:5, ale to bylo v jejich podání vše. Rakovník dále hrál svou útočnou hru s rychlými přechody a skóre se zastavilo za stavu 29:5. Tím tak rakovničtí ragbisté jen potvrdili svoji stupňující se formu a s celkovým úctyhodným skóre 112:17 rakovnický turnaj vyhráli.

Pořadí v turnaji: 1. RC Rakovník, 2. RK Plzeň, 3. RC Sedlčany, 4. RC Kralupy

Body za RCR: Fůs 50, Hejda 25, Kutílek 10, Hajsl 7, Kolář 5, Hájek 5, Kratochvíl 5, Folprecht 5

Sestava RCR: Jirsa, Milfait(Topinka), Sixta, Malý (Dostál), Folprecht, Kratochvíl(Kytka), Kolář, Hejda, Kutílek, Fůs, Hájek(Švejnoha), Hajsl