Rugby Club Rakovník > Rakovničtí ragbisté byli blízko k vítězství

Rakovničtí ragbisté byli blízko k vítězství

26.8.2012

V sobotu 25. 8. 2012 si na hřiště na Zátiší v rámci přípravy před novou sezonou pozvali rakovničtí ragbisté tým pražské Slavie „B“. K vidění tak byl souboj jednoho z nejstarších ragbyových klubů s klubem, který patří mezi nejnovější v ČR. Zhruba stovka diváků sledovala utkání, které se hrálo ve dvanácti mužích na každé straně 2x40 minut.

Zápas začal mohutný tlakem slávistických hráčů, kteří po necelých 15ti minutách vedli již 19:0. Když se jim podařilo třikrát položit a dvěma úspěšnými kopy po pětce ještě skóre navýšit. Na vině byla hlavně špatná obrana rakovnických, kteří pomalým a nedůsledným pohybem nedokázali Pražany vůbec obrat o míč.

Postupem času, ale i domácí hráči začali dokazovat, že to slávisté nebudou mít na rakovnické půdě tak jednoduché. Začali vyrovnávat hru a mnohem více se jim dařila hra na zemi, která vedla k zakládání rychlých protiútoků. O první pětku domácích se postaral hrající trenér Michal Topinka, když únikem po levé straně obešel tři hráče a položil tak pro sebevědomí rakovnických velmi důležitou pětku. 5:19. Hra najednou získávala na atraktivnosti a domácí se čím dál více tlačili do soupeřova pětkoviště. Odměnou jim byla druhá pětka zápasu, o kterou se těsně před koncem první poloviny postaral opět Topinka. Z kopu po pětce navýšil Kolek. 12:19.

Druhá půle nabídla velmi napínavé ragby. Nejprve se podařilo slávistům po velmi pěkné útočné akci navýšit na 12:24. Rakovničtí, ale nesložili zbraně a po chytře zahraném volném kopu a úniku po pravé straně přidal svou již třetí pětku v zápase Topinka. 17:24. Když se k němu zhruba po pěti minutách přidal i kapitán domácích Hejda a snížil po úniku skrz nekoncentrovanou obranu Slavie na 22:24, začalo mít utkání dramatickou koncovku. V té se Rakovničtí snažili ještě zabojovat, ale díky mnoha individuálním chybám to k tíženým bodům nevedlo. Naopak slávisté dokonale využili hrubé chyby domácích ve vlastním pětkovišti a stanovili skóre na konečných 22:29.

„Musím všechny hráče pochválit. Dneska jsme až na prvních 15 minut zápasu hráli velmi vyrovnané utkání s týmem, který pravidelně nastupuje ve vyšší soutěži, kde se v minulém roce udržel ve středu tabulky. Konec zápasu byl otevřený a i díky více zkušenostem dopadl spravedlivě lépe pro hosty.“ Zhodnotil zápas hrající trenér Michal Topinka

Body RCR: Topinka 15, Hejda 5, Kolek 2

Sestava RCR: Jirsa, Topinka, Milfait, Kolek, Kratochvíl, Malý, Folprecht, Weekes, Veselský, Kolář, Hejda, Kutílek, Santler, Švejnoha, Krob, Hamous