Rugby Club Rakovník > Rakovničtí ragbisté dostali lekci od zkušených Říčan

Rakovničtí ragbisté dostali lekci od zkušených Říčan

7.11.2011

V neděli 6. 11. 2011 přivítali před velmi slušnou diváckou kulisou rakovničtí ragbisté v přátelském utkání tým z „mekky“ českého ragby tým z Říčan. Pro domácí to byl opravdový ragbyový svátek přivítat na domácí půdě tým, který je seskládaný ze zkušených ragbyových veteránů, ale i mladých hráčů, kteří nakukují do A týmu úřadujícího extraligového mistra RC Mountfield Říčany. Hrálo se podle pravidel ragby union, tedy v 15ti hráčích 2x 40 minut.

Zápas se od začátku začal vyvíjet nepříznivě pro domácí tým a po dvou rychlých pětkách prohrával již 12:0. Říčanští přehrávali domácí hlavně ve hře na zemi, kde byli rakovničtí vždy o krok pozadu a tak neměli dostatečnou podporu a snadno přicházeli o balóny. Ovšem do konce poloviny se ještě stačili na říčanské dotáhnout na rozdíl jedné pětky a místy byli zkušeným říčanským hráčům vyrovnaným soupeřem. Škoda jen, že nedokázali proměnit více akcí. Poločas tak skončil v poměru 17:10 pro říčanské hráče.

Do druhého poločasu nastupovali rakovničtí odhodlaní s nepříznivým výsledkem ještě něco udělat. Ovšem říčanští byli opravdu tvrdý oříšek a skóre narůstalo po většinu zápasu pouze z jejich strany. Rakovník začal zcela odpadat v disciplíně a fyzičce, atak říčanským vznikalo čím dál více prostoru pro skórování. Domácím se podařilo položit v druhém poločase pouze jednou a tak se konečné skóre zastavilo za stavu 57:17 pro tým z Říčan.

„Pro nás byl tento zápas krásným zakončením podzimní části sezóny. To, že jsme v Rakovníku mohli přivítat tým z Říčan je pro většinu hráčů v týmu jakýmsi dosavadním vrcholem jejich ragbyové kariéry. Proti takovému soupeři si nezahrajete každou neděli a tak si vážím všech hráčů, jak si celých 80 minut počínali. Samozřejmě v naší hře bylo mnoho chyb, ale vzhledem k našim dosavadním možnostem, to dnes na lepší výsledek nebylo. Musíme si uvědomit, že proti nám stáli hráči i s mnohaletou praxí a tu za jeden rok s týmem nezískáte.“ Zhodnotil zápas hrající trenér Michal Topinka

Sestava RCR: Jirsa, Milfait, Habrcetl (Topinka), Malý, Kytka, Hodr, Folprecht, Kratochvíl, Kolář, Hejda, Kutílek (Švejnoha), Slavík, Hájek (Michl), Fůs, Hajsl

Body RCR: Fůs 17