Rugby Club Rakovník > Rakovničtí ragbisté nedokázali zopakovat úspěšnou premiéru

Rakovničtí ragbisté nedokázali zopakovat úspěšnou premiéru

30.8.2011

Po zhruba dvou měsících se opět představili rakovničtí ragbisté na domácí půdě. A stejně jako naposled i tentokrát se jim postavil tým RK Plzeň. „Plzenští chtěli odehrát odvetu za poslední přátelský zápas ve kterém jsme je jednoznačně porazili, ale protože ještě nemají své hřiště, dohodli jsme se, že se zápas odehraje opět u nás“ vysvětluje hrající trenér týmu Michal Topinka.

Zápas se hrál podle pravidel Rugby Union, tedy v 15ti hráčích na každé straně, 2x 40 minut. Položení míče do brankoviště znamenalo 5 bodů.

V první půli byla hra obou týmů velmi rozpačitá a docházelo k mnoha individuálním chybám. Oba týmy přes léto totiž nabrali do svých řad ještě několik nováčků takže zde byla znát patrná nerozehranost. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale více se do pětkoviště tlačila Plzeň. Paradoxně však pro potěšení všech zhruba 200 přihlížejících diváků skóroval první Rakovník. Jmenovitě v tu chvíli na mlýnové spojce hrající Ian Weekes. Velšský hráč, který je kmenovým hráčem ARC Iuridica Praha a skóroval i v prvním zápase, využil nepozornosti v obraně plzeňských a po zahrání volného kopu překonal jejich obranu. S kopu po pětce se rakovnickým skórovat nepodařilo a tak byl stav 5:0 pro domácí. Plzeň ovšem nesložila zbraně a stále více se tlačila do domácího brankoviště. Hrála velmi nátlakovou a fyzickou hru, která dělala domácím problémy. Zhruba 10 minut před koncem první půle se jim podařilo skóre srovnat. To když plzeňští hráči míč přímo dotlačili do pětkoviště a následně i prokopli háčko. Stav se tak v první půli zastavil za stavu 5:7.

V druhé půli bylo znát, že se domácí chtěli více uklidnit a soustředit na přesnou rozehrávku a tím i eliminovat nátlakovou hru Plzně. To se jim, ale né zcela vedlo. Při rychlém přechodu do útoku, docházelo k mnoha předhozům a tím vlastně ubírali síly svému roji, který musel zahrávat mnoho mlýnů. Když se k tomu přidala i nepřesná rozehrávka mezi mlýnovou a útokovou spojkou, tak se rakovničtí na území plzeňských dostávali jen sporadicky. Prakticky celou druhou půli se hrálo ve středu hřiště nebo u pětkoviště domácích, kteří tak jen vlastně čekali na další položené body od Plzně. A to se jim také podařilo. Plzeňští dokázali v druhé půli přidat ještě 12 bodů. Takže se konečné skóre zastavilo za stavu 5:19.

„Dnešní zápas se nám vůbec nepovedl, vůbec se nám nedařilo hrát naší hru, která v posledním zápase na Plzeň platila. Ba naopak, dnes udávali tempo plzeňští a mi jen prakticky přihlíželi. Nedokázali jsme soupeře ničím překvapit a proto jsme zaslouženě prohráli. Zápas nám odkryl chyby na kterých budeme pracovat a doufám, že v příštím domácím zápase opět potěšíme všechny domácí diváky, kterých se tu opět sešlo pomalu více jak na extraligu.“ Dodal Michal Topinka

Sestava RCR: Sixta, Topinka, Novák, Veselský, Dostál (Kytka), Milfait (Kolář), Folprecht, Kratochvíl, Weekes, Hejda, Fůs, Kutílek (Švejnoha), Kadeřábek (Mašek), Hájek, Hajsl

Body:  Weekes 5