Rugby Club Rakovník > Rakovničtí ragbisté odmítli skalp Slavie

Rakovničtí ragbisté odmítli skalp Slavie

19.5.2013

V sobotu 18. 5. Přijelo k přátelskému utkání na hřiště 3. ZŠ v Rakovníku mužstvo RC Slavia Praha „B“. Ranní déšť se změnil na slunečno a RC Rakovník tak konečně mohl odehrát domácí zápas za pěkného počasí. Bohužel účast fanoušků byla přesto nízká.

Ten kdo přišel, však mohl zhlédnout velmi zajímavé utkání. Oba týmy nastoupily ke hře ve 12ti lidech. Slávistické "Béčko" se na začátku zápasu po desetiminutovém tlaku dostalo do vedení první položenou pětkou, po níž však nevyužilo konverzi. Další tlak hostí již dokázal Rakovník ustát. Začal využívat hru v mlýnech a přímočarost útoku což vedlo k vyrovnání stavu. Rakovničtí ragbisté se dostali do vedení především zásluhou svého kopáče Kutílka. Ten přidával body z prokopů, zatímco Slávisté v prvním poločase nevyužili ani jeden prokop po položené pětce. Ty byly na obou stranách tři. Rakovník navíc nabral 3 body i z trestného kopu. Skóre po prvním poločase bylo tedy velmi příznivé pro domácí - 24:15.

V druhé půli však Slávisté politi živou vodou posbírali síly, zformovali svoji hru a přesunuli ji na křídla. Tam se ukázala cesta k položení dalších pětek. Pomohla jim k tomu i rakovnická obrana, která v druhém poločase totálně vyhořela, a tým domácích se nedokázal dostat do souvislejšího tlaku. V druhém poločase se rakovnickým podařilo položit už jen jednou. K tomu sice ještě přidali 3 body z trestného kopu, ale to bylo od rakovnických vše. Poslední pětka Slávii posunula 3 minuty před koncem zápasu do vedení a Rakovník už na ni nedokázal najít odpověď.

Výsledek po závěrečném hvizdu byl 34:36.

„Myslím, že jsme zde dnes hlavně v prvním poločase předvedli velmi pěkný výkon. V druhém poločase se na nás projevila nezkušenost z delších zápasů a naše hra se hroutila jak domeček z karet. Hráči byli po zápase zklamaní, ale je potřeba se nesložit a brát si z těchto momentů především ponaučení. Jistě se dnes nemáme za co stydět. Hrát vyrovnané utkání s hráči, kteří mají možnost trénovat se Slávistickým A – týmem je pro nás výborná vizitka.“ Zhodnotil utkání hrající trenér rakovnických ragbistů Michal Topinka

Sestava RCR: 1 Malý, 2 Topinka, 3 Jirsa, 4 Jedinák, 5 Novobilský, 8 Kratochvíl, 9 Kolář, 10 Kujínek, 11 Polívka, 12 Dráb, 14 Kutílek, 15 Hájek, 17 Kolek, 19 Žirka, 20 Švejnoha

Body RCR: Kutílek – 19, Kujínek – 10, Topinka - 5