Rugby Club Rakovník > Rakovničtí ragbisté si dojeli do Plzně pro první výhru v nové sezóně

Rakovničtí ragbisté si dojeli do Plzně pro první výhru v nové sezóně

29.9.2014

tým RC Rakovníktým RC Rakovník
tým RC Rakovník

Čekání rakovnického ragby na první výhru v nové sezóně našlo svůj cíl na půdě plzeňského ragby klubu v neděli 28. 9. 2014 a to při skóre 26:17 ve prospěch Rakovníka.

Po první sezónní prohře s Českými Budějovicemi šlo rakovnické družstvo do zápasu s Plzní s očekáváním. V minulé sezóně neměli rakovničtí s Plzní nikterak skvělou bilanci, nicméně po nastavení správné motivace a tomu podrobené přípravě šli rakovničtí ragbisté do zápasu se zdviženou hlavou.

Strategií družstva bylo prosadit si svou hru a získávat převahu ze standardních situací a následných signálů, které mimo jiné také trénovali ve spolupráci s E. Krütznerem, legendárním českým ragbistou. Díky této strategii byli Raci schopni hned z počátku dostat soupeře do presu a nenechat velice dobře stavěná křídla Plzně obcházet obranu.

Skóre zápasu otevřeli rakovničtí, konkrétně po proměněném trestném kopu. Převahu, rakovničtí diktovali většinu zápasu, což vyústilo v 90% vyhraných vlastních mlýnů a několik vyhraných mlýnů soupeře, díky kterým byli schopní kvalitně rozehrávat směrem dopředu. Ovšem srážela je nepozornost v obraně a díky častým ofsajdovým postavením ulehčovali soupeři získávání území. Které také dokázal v prvním poločase jednou potrestat.  Rakovničtí ragbisté však nesvěsili hlavy a ještě do konce prvního poločasu dokázali skóre otočit dvěma položenými pětkami a kopem z konverze na 15:5.

Do druhého poločasu nastoupil plzeňský tým lépe a pětkou v úvodu stáhl. Rakovničtí se ovšem nevzdali a dokázali na soupeřovu pětku rychle odpovědět také položením. Hra se po té přelévala ze strany na stranu a nikdo nechtěl udělat chybu. Plzeňským se ale ještě podařilo zápas zdramatizovat opět po chybě s ofsajdovým postavením. To už však bylo z jejich strany vše.  Rakovničtí ještě dokázali dvěma proměněnými trestnými kopy navýšit na konečných 26:17.

Víkendová neděle byla dopředu označována za poslední letní záblesk a i proto si toto krásné počasí viditelně všichni zúčastnění velmi užili. Připravenost rakovnického týmu již opět za týden v neděli 5. 10. 2014 prověří rezerva extraligového celku Vyškova.

"Popravdě mě celkem zarazil počet nových tváří v týmu soupeře. Je vidět, že v Plzni se buduje téměř nový tým, což asi ke studentskému městu patří. Po celou dobu jsme dokázali soupeři vnucovat vlastní hru. Bohužel však paradoxně i na druhé straně, kdy po našich chybách v nesoustředěnosti a opětovném porušování pravidel soupeř získal snadno body a i kontakt ve skóre. Plzeňský tým jako vždy zdobila dravost. My jsme ovšem hráli systematičtěji. Týmu děkuji za předvedenou hru, ale zároveň upozurňuji, že nesmíme usnout na vavřínech. Stále je potřeba mnoho věcí zlepšovat" zhodnotil utkání hrající trenér Michal Topinka.

Sestava RCR: Michal Kratochvíl, Michal Topinka, Pavel Varga (Alexandr Postl), Petr Novobilský, Martin Žirka, Jakub Jirsa (Martin Polívka), Jan Folprecht (Jan Janda), Ian Weekes, Artur Kolář (Václav Švejnoha), Milan Koubek, Petr Kutílek, Kamil Hejda, Jakub Feber, Dominik Hladký, Dominik Kratochvíl (Ondřej Žižka)

Body RCR: 11 Koubek, 5 Jirsa, 5 Topinka, 5 Novobilský