Rugby Club Rakovník > Rakovničtí ragbisté si poradili se Slavií

Rakovničtí ragbisté si poradili se Slavií

10.11.2014

Tuto neděli pokračovala 7. kolem II. liga v ragby. V té rakovničtí ragbisté, hostili tým RC Slavia Praha „B“, který byl v dosavadní tabulce těsně za rakovnickým celkem.

Od počátku bylo k vidění ragby plné nepřesností na obou stranách. K prvním bodům se probojovali hosté zhruba po 10ti minutách hry proměněným trestným kopem. Rakovničtí měli sice po zbytek poločasu více ze hry a snažili se dobít slávistické pětkoviště, ovšem nepropustná obrana hostí byla proti. Po 40ti minutách hry tedy 0:3.

Druhý poločas už nabídl zajímavější rugby, hrála se mnohem otevřenější hra. Nejprve se domácím podařilo po trestném kopu skóre srovnat na 3:3. Poté ovšem šli opět do vedení hosté, když se dokázali po téměř 60ti minutách hry rychlým průnikem dostat za do té doby bezchybnou rakovnickou obranu. Následný kop po pětce však neproměnili 3:8. Raci ovšem nic nevzdali a do stejně dobře pracující slávistické obrany nabíhali s ještě větší vervou. To konečně také vedlo k bodovému zisku. Po 70ti minutách hry totiž doslova dotlačili míč do pětkoviště. Z následné konverze pak byli úspěšnější než soupeř a proměněným kopem po pětce šli do vedení 10:8. Ve zbytku zápasu už se s tabulí skóre hýbat nemuselo a tak si rakovničtí ragbisté připsali historicky první výhru nad soupeřem z Vršovic.

Sestava RCR: Kratochvíl, Topinka, Kolek (Míka), Novobilský, Žirka (Janda), Jirsa, Folprecht, Weekes, Ošurko (Varga), Kolář, Feber, Kutílek, Hladký (Hajsl) Hytha, Žižka (Švejnoha)

Body RCR: Kolář 5, Topinka 5