Rugby Club Rakovník > Rakovničtí ragbisté vítězství neobhájili

Rakovničtí ragbisté vítězství neobhájili

5.5.2013

ilustrační foto: Kamil Petráňilustrační foto: Kamil Petráň
ilustrační foto: Kamil Petráň

V sobotu 4. 5. pořádal RC Sedlčany VI. a zároveň poslední turnaj OSČ v ragby. V něm se ještě mohlo zamíchat výsledné pořadí týmů.

Na hřiště v Počepicích dorazily navíc ještě mužstva RC Říčany O33 a RC Břeclav. Ty se turnaje zúčastnily mimo celkové pořadí.Celý turnaj zahajoval domácí proti RC Rakovník. Tradičně vyrovnaná hra se přelévala střídavě na obě strany hřiště, ale neschopnost skórovat ustanovila výsledek zápasu na 0:0.Hrálo se ve vysokém tempu, protože herní čas byl z důvodu vyššího počtu družstev zkrácen na 2x10 minut.

Po druhém zápase mezi O33 a Břeclaví nastoupil Rakovník proti vedoucímu týmu tabulky – Kralupům. Kralupští nenechali nic náhodě a hned v začátku 1. poločasu vlétli do rozhozené obrany rakovnických. Výsledkem zmatku byla položená pětka s následnou konverzí za 2 body. Pak se hrálo na obě strany, ale ani jeden tým již nedokázal nabídnuté šance proměnit v body. Výsledek 7:0 tak potvrdil finální podobu tabulky v této sezóně.

Mimo OSČ se Rakovník střetl ještě s RC Břeclav. Moravský tým, který se v tomto roce zformoval byl slabší v mlýnech. Po dvou povedených průnicích se podařilo Rakovníku položit. K tomu přibyly body i za využité prokopy. Tak si rakovničtí odvezli i nějaké body ze hry (14:0). Zápas s O33 byl po dohodě vynechán.

Pořadí na konci sezóny je tedy 1. Kralupy nad Vltavou, 2. Rakovník, 3. Sedlčany.

"Bohužel dnešní turnaj se nám ne zcela podařil. Z týmu jsem cítil únavu a nedostatečnou motivaci se poprat o lepší výsledek. Nedokázali jsme se pořádně dostat do tempa a předvést soustředěný výkon. Celkově, ale jaro hodnotím kladně. Určitě se nám vydařilo lépe než podzim, který byl z naší strany odevzdaný a prakticky nám prohrál soutěž. Jak se říká všechno zlé je k něčemu dobré a proto si z dnešního turnaje můžeme vzít ponaučení pro další soutěžní sezónu a učit se z chyb. Od teď máme možnost budovat a připravovat nový tým, který se představí znova na podzim. Počítám, že se vrátí několik zraněných hráčů a také budeme moci pořádně zapracovat několik nováčků, kteří vypadají nadmíru slibně. Už teď na jaře jsme dokazovali, že rakovnické ragby jen tak nevymře." zhodnotil těsně po turnaji situaci v rakovnickém celku, hlavní trenér Michal Topinka.

Rakovnické ragbisty můžete vidět na domácím hřišti ještě 18. května v přátelském utkání proti RC Slavia „B“.

Sestava RCR: Malý, Topinka, Jirsa, Veselský, Novobilský, Kratochvíl, Švejnoha, Kolář, Mašek, Kutílek, Dráb, Hájek, Kolek

Body RCR: Kutílek – 7, Topinka – 5, Kolek - 2

Konečná tabulka OSČ zde