Rugby Club Rakovník > Rakovník nestačil na Plzeň

Rakovník nestačil na Plzeň

16.4.2012

V neděli 15. 4. sehráli rakovničtí ragbisté další přípravné utkání, těsně před začátkem jarní soutěže, která vypukne už další neděli 22. 4. právě na rakovnické půdě.  Tentokrát se jim postavil již tradiční soupeř z Plzně.

První poločas začal v rychlém tempu. Zejména na plzeňských hráčích byla patrná velká motivovanost. Proto museli rakovničtí zpočátku čelit obrovskému tlaku, který však dokázali velmi dobře fungující obranou odvrátit. Čímž se začali rakovničtí osmělovat a udávat tempo zápasu. Což vedlo i k první položené pětce zápasu, o kterou se postaral druhořadník Malý a následné konverzi, kterou přidal na útokové spojce hrající Fůs. Poté se rakovničtí opět trochu stáhli, což tentokrát dokázali plzeňští svou klasickou protlačovanou hrou potrestat a tak byl stav ve 30. minutě 7:5 pro domácí. To opět nabudilo domácí a do konce poločasu stačili navýšit na 14:5, když se o druhou pětku zápasu postaral kapitán Hejda a skvělým kopem od autové čáry navýšil opět Fůs.

Druhý poločas přinesl mnoho změn. Oba týmy chtěli dát prostor i novým hráčům, kteří se ragby věnují jen chvíli. Rakovnický tým dokonce podpořili tři hráči z Karlových Varů, kde se rodí úplně nový tým. Tyto změny ovšem přinesli i dosti nezkoncentrovanou hru, která byla plná typicky nováčkovských chyb. Plzeňští měli v tomto díky širší členské základně a sehranějšímu týmu jaksi navrch a tak domácí hráče prakticky celý poločas nepustili za půlicí čáru. Rakovničtí sice obětavě čelili enormnímu tlaku, ale Plzeňským se podařilo třikrát položit a zvrátit tak stav na svoji stranu. Konec zápasu se, ale ještě podařil domácím zdramatizovat. Ovšem kýžených sedm bodů již nepřinesl. Proto byl konečný stav 20:14 pro RC Plzeň.

„S naším výkonem jsem velmi spokojen. První poločas, ve kterém proti sobě nastoupili základní sestavy obou týmů, jsme vlastní koncentrovaností dokázali výborně ubránit a přidat dvě pětky. V tom druhém jsme zaplatili nováčkovskou daň, ale i tak odehráli pěkné utkání s dramatickou koncovkou. Nezbývá než Plzeňským poblahopřát k vítězství a našim hráčům poděkovat za výborný výkon.“ Zhodnotil utkání trenér domácích Michal Topinka

Sestava: Jirsa, Kytka, Petráň, Kolek, Malý, Veselský, Jedinák, Kratochvíl, Folprecht, Hejda, Kolář, Fůs, Kutílek, Hamous, Hájek, Švejnoha, Hajsl, Michl

Body RCR: Malý 5, Hejda 5, Fůs 4