Rugby Club Rakovník > Rakovník se udržel v čele

Rakovník se udržel v čele

6.5.2012

V sobotu 5. 5. 2012 pokračovala šestým kolem Oblastní soutěž Čech v ragby turnajem, který hostili ragbisté ze Sedlčan.

Rakovničtí ragbisté turnaj odstartovali zápasem s Kralupským celkem. Tento tým se jim letos podařilo již dvakrát porazit a tak do zápasu nastupovali s vidinou zisku dalších bodů do tabulky. To se jim ovšem zle vymstilo. Soupeř je dokonale zaskočil a dvěma položenými pětkami v úvodu zápasu Rakovnické posadil opět na zem.  Do konce prvního poločasu kralupští položili ještě jednou a tak šel Rakovník do druhé půle ze ztrátou 12ti bodů. V té se snažil toto manko smazat, ale přes veškerou snahu se jim již Kralupy dohnat nepodařilo.  Ty naopak dokázali v druhé půli ještě dvakrát položit a Rakovník zaslouženě porazili 29:19.

V druhém zápase se rakovničtí ragbisté postavili domácím hráčům. Zápas začal z rakovnického pohledu velmi nervózně a dlouho se nedařilo založit souvislejší akci. Sedlčanští houževnatí hráči zpočátku velmi dobře bránili, ale přes to rakovničtí hráči dokázali položit první.  Poté se již postupně dokázali dostat do obvyklé formy a tým Sedlčan k ničemu nepustit. Konečný stav 28:0.

Turnaj již tradičně zakončil zápas Rakovníka proti Plzni. Rakovničtí v něm zužitkovali znovu objevenou formu a Plzeňský celek předčili po všech stránkách. Agresivní obranou, hrou na zemi i rychlým přechodem do útoku. Proto se konečné skóre zastavilo za stavu 36:0 pro RC Rakovník.

V celkovém pořadí turnaje to pak znamenalo druhé místo za překvapením z Kralup. Třetí skončil RK Plzeň a poslední domácí tým RC Sedlčany.

Body RCR: Hejda 30, Fůs 28, Topinka 10, Kolář 5, Hamous 5, Veselský 5

Sestava RCR: Jirsa, Topinka, Kytka, Petráň, Kratochvíl, Malý, Veselský, Jedinák, Folprecht, Kolář, Hejda, Kutílek, Fůs, Hamous, Michl, Pošta, Švejnoha, Hajsl, Hájek