Rugby Club Rakovník > Rakovník stále vede OSČ

Rakovník stále vede OSČ

13.5.2012

Tuto sobotu 12. 5. 2012 pokračovala Oblastní soutěž Čech v ragby turnajem, který se konal poblíž Plzně ve Vochově. Tentokrát se turnaje nezúčastnil tým Kralup nad Vltavou, který poslední setkání nových týmů dokázal vyhrát.

Rakovničtí ragbisté turnaj odstartovali zápasem proti domácímu týmu Plzně. A také se rychle dostali do vedení. Ovšem plzeňští jim nechtěli nechat nic zadarmo a stav srovnali. Hra se přelévala ze strany na stranu a hrálo se divácky velmi líbivé ragby. Do konce prvního poločasu dokázali oba týmy položit po jedné pětce a díky proměněné konverzi z kopu po pětce měl Rakovník nepatrný náskok 12:10.

Druhý poločas začal tak jak první skončil a vše nasvědčovalo tomu, že se oba týmy budou přetahovat o každý metr hřiště až do samého konce. Ovšem domácí dokázali v samém závěru zápasu třemi rychlými pětkami dokonale rakovnické hráče rozebrat a utkání vyhrát 25:12.

Do druhého zápasu rakovničtí nastoupili proti Sedlčanům. Zápas byl z obou stran plný chyb a tak se ani jeden tým nedokázal dostat do správného tempa. Proto ani zápas samotný nenabídl mnoho ragbyové krásy. Rakovničtí v něm zvítězili díky pětce, kterou položili v úvodu utkání 5:0.

Ve třetím zápase se utkali domácí s týmem Sedlčan. Plzeňští vněm nedovolili překvapení a Sedlčany porazili 33:10. Z celkového vítězství v turnaji se tak radovali domácí před druhým Rakovníkem a třetími Sedlčany. V tabulce patří rakovnickým stále první místo před druhou Plzní, která vítězstvím v turnaji předběhla trápící se Sedlčany.

Body RCR: Fůs 7, Topinka 5, Michl 5

Sestava RCR: Kolek, Topinka, Kytka, Petráň, Kratochvíl, Jedinák, Malý, Folprecht, Kolář, Hejda, Fůs, Hamous, Michl, Pošta, Švejnoha, Hajsl, Hájek