Rugby Club Rakovník > Rakovník vítězem OSČ

Rakovník vítězem OSČ

10.6.2012

tým RC Rakovník po turnaji v Kralupech nad Vltavoutým RC Rakovník po turnaji v Kralupech nad Vltavou
tým RC Rakovník po turnaji v Kralupech nad Vltavou
foto: Jiří Havrdafoto: Jiří Havrda
foto: Jiří Havrda

Rakovničtí ragbisté se stali vítězi prvního ročníku Oblastní soutěže Čech. Tedy soutěže, která vznikla za účelem porovnání sil nově vznikajících ragbyových týmů. Rozhodl o tom poslední turnaj, který se konal v Kralupech nad Vltavou.

                Turnaje se dále zúčastnili týmy RK Plzeň, RC Sedlčany, RC Kralupy a ARC Iuridica „B“. Hrálo se systémem každý s každým 2x 10 minut ve dvanácti hráčích.

                Rakovničtí vstoupili do turnaje proti domácím. Ve velmi pěkném utkání, které bylo napínavé až do samého konce, se rakovnickým ragbistům podařilo zvítězit 12:5. Černou kaňkou zápasu, ale bylo zranění kapitána rakovnických ragbistů Hejdy, který tak musel z turnaje odstoupit.

                Ve druhém utkání nastoupili rakovničtí proti pražské Iuridice. Tento tým nastoupil do turnaje nesoutěžně, a proto si mohli rakovničtí dovolit postavit do zápasu hráče, kteří si v soutěžních zápasech tolik nezahrají nebo hrají jiný post. Utkání po podařené první polovině dopadlo nakonec pro rakovnické nechvalně. Prohráli v něm 5:35.

                Do svého třetího zápasu rakovničtí nastoupili proti Sedlčanům. To to utkání rakovničtí vzali zodpovědněji a Sedlčanský tým prakticky po celou dobu k ničemu nepustili. Konečné skóre 21:0 pro RC Rakovník.

                Poslední utkání turnaje by se klidně mohlo nazvat finále OSČ. Postavily se v něm proti sobě dva nejlepší celky průběžného pořadí. První RC Rakovník a stále se zlepšující a dotahující druhý RK Plzeň. Vyrovnaný zápas nabídl mnoho tvrdých střetů a pohledných akcí. Rakovničtí si v něm ovšem svou velmi dobrou aktivitou a dravostí dokázali vytvořit více šancí a zaslouženě v posledním utkání soutěže zvítězili 12:7. Celkově to znamenalo prvenství v turnaji a uhájení první pozice v OSČ.  

hodnocení trenéra RC Rakovník Michala Topinky. „Samozřejmě chci všem, kteří se na našem úspěchu podíleli poděkovat. Mám velkou radost, že se nám v této velmi kvalitní soutěži podařilo zvítězit. Ale chci poděkovat i našim soupeřům, kteří nás nutili se stále zlepšovat. Každý tým má svůj osobitý projev, a proto byla soutěž velmi rozmanitá. Velmi příjemně mě překvapil poslední zápas dnešního turnaje, kdy tým ukázal svoji vnitřní sílu a dokázal pracovat jako jeden muž. Opět se mi potvrdilo, že máme velmi kvalitní základnu, na které můžeme do budoucna stavět a přidat další úspěchy.

Sestava RC Rakovník: Jirsa, Topinka, Kolek, Petráň, Kytka, Milfait, Kratochvíl, Veselský, Jedinák, Malý, Folprecht, Kolář, Švejnoha, Hejda, Fůs, Kutílek, Hamous, Michl, Hájek

Body RCR: Fůs 36, Kutílek 5, Kolář 5