Rugby Club Rakovník > RC České Budějovice - RC Rakovník 88:3

RC České Budějovice - RC Rakovník 88:3

9.10.2017

V neděli 1.10.2017 pokračoval 6. kolem pohár Čech v Rugby.

Tentokrát rakovničtí vyrazili do Českých Budějovic. Tamní tým za poslední dva roky zaznamenal veliký výkonnostní posun a tak raky nečekala snadná práce.

Rakovničtí se zpočátku zdáli domácím vyrovnaným soupeřem a začali utkání aktivně. Bohužel však bez bodového zisku. Postupně tak přišla na řadu aktivita domácích, která proti slabší obraně hostů dokázala najít skulinky ke skórování a jak čas ubíhal, body přibývali pouze na straně domácích. Přesto že rakovničtí měli místy i více míč na svých rukou. Produktivita Budějovických hráčů byla téměř stoprocentní a děr v rakovnické obraně bylo mnoho. Konečné skóre 88:3 pro domácí tomu nakonec odpovídá.

Dnes nás soupeř výborně bránil a my neměli jedinou vyloženou šanci. I když jsme hráli o poznání lépe než minulý týden. Na soupeře jsme dnes prostě neměli. Čekají nás ještě dva zápasy, z toho hned ten další bude posledním domácím zápasem podzimu. Proto doufám, že domácím fanouškům a sobě zvedneme trochu náladu a pokusíme se premiérově porazit pražskou Iuridicu. Zhodnotil utkání hrající trenér Martin Žirka.

Sestava RCR: Kratochvíl M., Topinka, Hamous, Hájek, Křištof, Folprecht, Kutílek, Novotný, Hanousek, Hejda, Kletečka, Gazda, Žirka, Kratochvíl D., Běťák, Kytka, Kolek, Zábranský, Kolář, Švejnoha

Body RCR: 3 Běťák