Rugby Club Rakovník > RC Rakovník - ARC Iuridica Praha 0:17

RC Rakovník - ARC Iuridica Praha 0:17

9.10.2017

Tuto neděli 8.10.2017 za opravdového ragbyového počasí přivítali Rakovničtí ragbisté v posledním domácím soutěžním utkání pražský tým ARC Iuridica.

V posledních několika zápasech hráli tito soupeři velice vyrovnaně, takže domácí chtěli konečně poprvé zvítězit.

Přesně se začátkem utkání začalo pršet a skončilo až po zápase, takže se to na kvalitě utkání velice projevilo. Od začátku byl zápas plný nepřesností a chyb z obou stran, ale Iuridica si držela územní převahu a domácí se převážně bránili. Poprvé se hosté dostali do brankoviště v 30. minutě, kdy se jim povedlo položit u rohového praporku. To bylo v prvním poločase vše a ten tak skončil 0:5.

V druhém poločase se moc nezměnilo. Hrála se nepřesná hra na obou stranách, ale Iuridica prokazovala v těžkém terénu větší vůli a hlad po míči. Z toho vyplynuly další dvě pětky s jedním prokopem. Rakům nepomohlo ani vyloučení hráče hostí žlutou kartou. Několikrát se probojovali až na hranici brankoviště, ale v náročných podmínkách se jim ani jednou nepovedlo zaznamenat body. Utkání tak skončilo 0:17 pro Iuridicu.

Komentář kapitána M. Topinky: Dnes to byl zajímavý a těžký zápas, konečný výsledek moc neodráží to co se dělo na hřišti. Paradoxně měla Iuridica v prvním poločase více ze hry a položila jen jednou. Zatímco druhý poločas byl téměř v naší režii a ještě jsme dvakrát inkasovali. Bohužel jen to odráží naší dosavadní neschopnost bodovat. Do posledního zápasu příští týden na Slavii, musíme dát všechno a spravit si chuť před zimní přestávkou.

Sestava: Kolek, Kratochvíl D., Topinka, Hájek, Pešek, Folprecht, Wagner, Novotný, Hanousek, Hejda, Hladký, Gazda, Žirka, Mojžíš, Běták, Kutílek, Kujínek, Kolář