Rugby Club Rakovník > RC Slavia Praha C - RC Rakovník 12:5

RC Slavia Praha C - RC Rakovník 12:5

16.10.2017

Tuto neděli zavítali rakovničtí ragbisté ke svému poslednímu letošnímu utkání v rámci Poháru Čech na hřiště pražské Slavie.

Od začátku měla Slavia územní převahu a hrála více s míčem, Raky však držela nad vodou naprostá dominance v mlýnech. I přes to, že Slavia hrála většinu prvního poločasu na útočné polovině, podařilo se jí položit jenom dvě pětky, z toho jednu s prokopem. Poločasové skóre tak bylo 12:0.

V druhém poločase to naopak byli hosté, kdo měl více ze hry a častěji hrál s balónem. Bohužel, jak tomu bylo v posledních utkáních zvykem, zbytečně se svými chybami připravovali o míč a dovolili soupeři oddechnout. Zhruba 15 minut před koncem se Rakům povedlo několik rychlých fází blízko brankoviště domácích, které vyústily v nahrávku Hejdy na osamoceného Kletečku a ten už bez problému položil k rohovému praporku. Konverze nebyla úspěšná a skóre tedy bylo 12:5. I přes to, že Rakovník ke konci mohutně tlačil, žádné body si už nepřipsal, takže to byl i výsledek konečný.

Vzhledem k tomu, že RC Rakovník prohrál o 7 bodů, získal bonusový bod, který ho posunul na šestou příčku před Karlovy Vary. Pohár Čech má na programu poslední kolo příští týden, tak se nechme překvapit, na jaké příčce se Rakovník nakonec umístí.

Komentář kapitána M. Topinky: Slavia je v posledních letech naším nejčastějším soupeř a tak oba týmy vědí co od druhého čekat. Dnes to byla bitva až do konce, i když tě chyb bylo na obou stranách až až a roj dnes skoro celý zápas nevylezl z mlýnu. Teď si dáme chvilku pauzu a začneme se připravovat na jarní část. Jistě máme co zlepšovat, především ve hře dopředu.

Sestava: Kolek, Topinka, Hamouz, Hájek, Pešek, Kutílek, Folprecht, Novotný, Kolář, Hejda, Gazda, Hanousek, Žirka, Kletečka, Běťák, Wagner, Mojžíš, Kujínek

Body: Kletečka 5