Rugby Club Rakovník > Říčany O33 – RC Rakovník 39:19 (10:12)

Říčany O33 – RC Rakovník 39:19 (10:12)

30.5.2011

K dalšímu přípravnému zápasu nastoupili rakovničtí rugbysté proti týmu Říčany O33, v jehož středu je několik bývalých extraligových hráčů. Po problémech se sestavou se rakovničtí domluvili na podpoře čtyř hráčů ze Sedlčan. Zápas začínal za typického rugbyového počasí (hustého deště), což mělo vliv na kvalitu hry.

První poločas se díky počasí a nerozehranosti obou mužstev hrál opatrně, s množstvím technických chyb na obou stranách. Jako první skórovaly Říčany. Rakovník na to odpověděl krásně rozehranou akcí v útoku, kdy Hejda dostal míč u kraje hřiště, překopem zdolal obranu a doběhl s míčem do brankoviště. Poté se hra přelévala ze strany na stranu, od brankoviště k brankovišti a Říčany opět skórovaly. Závěrem prvního poločasu překvapil Hejda říčanskou obranu rychle rozehraným trestným kopem z vlastního obranného území a po samostatné akci přes celé hřiště skóroval. Další dva body přidal Procházka z kopu po pětce, což vyústilo v poločasové vedení Rakovníka 12:10.

Nástup do druhého poločasu byl pro Rakovník velice dobrý. Drtivou většinu času se hrálo na polovině Říčan. Rakovničtí se pohybovali i velmi blízko brankoviště, ale chyběla větší vůle, protlačit míč až do brankoviště. Rakovník udělal dvě chyby v obraně a zkušení říčanští hráči toho dokázali náležitě využít. Na to odpověděl Fůs, který využil chybu v rozehrávce Říčan, pokopl si míč a došel si pro pět bodů. Procházka znovu přidal další dva body konverzí (kop po pětce). Stav byl 19:22 pro Říčany. V posledních deseti minutách Říčany využily zkušeností a ukázaly, jak se hraje rugby, zejména v rojové hře kolem rucku (skládky). To vyústilo v položení tří pětek a rozhodlo o osudu utkání.

„Z utkání máme dobrý pocit. Je vidět, že se zlepšujeme zápas od zápasu. Samozřejmě chyby budou vždy, ale hlavní je, že úroveň jde nahoru. Hráčům bych chtěl poděkovat za předvedený výkon. Teď se budeme připravovat na turnaj v Kralupech a zlatý hřeb jarní přípravy – domácí utkání proti RK Plzeň, které sehrajeme 19. 6. od 15 hodin na hřišti na Zátiší. Tímto zveme všechny fanoušky, kteří se zajímají o tento krásný sport,“zhodnotil zápas kapitán Kamil Hejda.

Body: Hejda 10, Fůs 5, Procházka 4

Sestava RC Rakovník: Jirsa, Topinka, Kratochvíl, Kytka, Folprecht, Procházka, Hejda, Fůs, Kutílek, Kolář, Milfait, Dráb