Rugby Club Rakovník > S Vary-ors jsme se rozešli smírně

S Vary-ors jsme se rozešli smírně

8.4.2013

Tuto sobotu jsme odehráli první jarní zápas. V něm jsme přivítali na domácím hřišti hráče Vary-ors, což je nově vytvořený tým z Karlových Varů. Hrálo se 2x 40 minut a na domácí hřiště nás přišlo i přes ne příliš dobré počasí podpořit několik desítek fanoušků.

Od začátku zápasu se naše mužstvo ujalo vedení položenou pětkou. Hra se zpočátku vyvíjela výrazně lépe pro nás, o čemž vypovídalo i poločasové skóre 29:5. O přestávce však soupeř zformoval svoji hru a několika rychlými průniky dokázal stav vyrovnat na 29:29. Před závěrem zápasu jsme se vzpamatovali, zastavili útoky Varů a položily ještě jednu pětku, ale družstvo hostí bohužel dokázalo srovnat. Výsledné skóre 34:34 bylo obrazem celkové vyrovnanosti obou týmů. Obě mužstva se setkají opět za týden v Kralupech a 20. 4. při domácím turnaji v Rakovníku.

„Byl to pro nás první ostrý zápas jara a tak jsme byly trochu v očekávání, jaká bude aktuální forma. Tým chci pochválit především za první poločas, kdy jsme na soupeře tlačili od první minuty a plodilo to své ovoce. Ovšem druhý poločas byl z našeho pohledu odevzdaný a nevýrazný, až příliš jsme nechávali otěže zápasu soupeři a ten dokonale trestal. Musíme zapracovat především na koncentrovanosti a týmovém pojetí hry. Individuálně totiž v ragby nikdo nevyhraje. Patrná byla také jistá nerozehranost a ne vždy dobře volená taktika. Věřím ovšem, že s počtem odehraných zápasů, se bude náš výkon zlepšovat.“ Zhodnotil zápas trenér Michal Topinka

Sestava RC Rakovník: Kolek, Topinka, Jirsa, Malý, Veselský, Jedinák, de Brantes, Kratochvíl, Kolář, Hejda, Kutílek, Kujínek, Polívka, Mašek, Folprecht

Body RCR: 10 Hejda, 5 Polívka, 5 Malý, 5 Kutílek, 5 Kratochvíl, 4 Kolek