Rugby Club Rakovník > Sehráli jsme svůj první zápas v "patnáctkovém" ragby

Sehráli jsme svůj první zápas v "patnáctkovém" ragby

28.3.2011

ARC Iuridica Praha – RC Rakovník  60:6

Po téměř roční snaze se všichni fanouškové i hráči dočkali prvního zápasu rakovnických ragbystů v klasickém Rugby Union ( hra v patnácti hráčích)

V neděli 27.3.2011 je totiž v rámci přípravy hostil v přátelském utkání tým ARC Iuridica Praha, který má ve svých řadách spoustu hráčů ze zkušenostmi jak s 1. Ligy tak z Oblastního přeboru Čech, do kterého se rakovničtí chtějí také na podzim přihlásit.

Začátek zápasu byl pro rakovnické ragbysty velice tvrdý. Byla na nich znát velká nervozita a respekt k soupeři pramenící z toho, že pro většinu hráčů to byla první zkušenost s ragby na velkém hřišti. To povzbudilo hráče Iuridicy, kteří rakovnické hráče ze začátku mohutně tlačili a nedopřávali jim chvilku oddychu. Z toho zákonitě pramenily jak individuální, tak i kompaktní chyby. Soupeřovi se povedlo položit několik pětek.

S přibývajícím časem se však i rakovničtí zapojovali stále více do hry a získávali na jistotě. Odměnou jim pak byl proměněný trestný kop mlýnové spojky T. Procházky za tři body. Tento moment nabudil rakovnické ještě více a začali se pomalu soupeři vyrovnávat i v obranné činnosti. První půle ale i tak skončila propastným rozdílem 37:3 pro domácí.

V druhé půli už se hra skoro vyrovnala. Rakovničtí se soupeři začínali ještě více herně přibližovat a hra tím získávala na lepší kvalitě. Soupeři se vyrovnali hlavně ve standardních situacích (mlýnech a autech). Tím byli hráči pražanů doslova zaskočeni a místy nevěděli co na rakovnické hrát. V druhém poločase se hrálo opravdu koukatelné ragby z obou stran, diváci si přišli na své. I tak se ale nadále projevovali zkušenosti Iuridicy a i druhá půle patřila právě jim. Skóre se nakonec zastavilo na stavu 60:6 pro domácí.

„S naší hrou jsem spokojen, hlavně pak v druhé půli, kdy jsme našeho soupeř dokázali nejednou potrápit. Naše první utkání bylo hlavně o získávání zkušeností a to se nám podařilo. K úplné spokojenosti nám však schází položení alespoň jedné pětky v zápase a ještě více útočné snahy.“ Dodává hrající trenér RC Rakovník Michal Topinka.

Sestava ARC:

(1. poločas) Mak, Ledecký, Pražák, Malina, Mistr, Suk, Pokorný, Smola, Ouředník, Ševčík, Vencl, Louda, Bělecký, Zachariev, Nogué

(2. poločas) Kortus, Ledecký, Prokš, Pospíšil, Tichý, Domín, Koutek, Oškrdal, Janda, Ouředník (Ševčík), Maleček, Louda (Zachariev), Bělecký (Ouředník), Kašpárek, Nogué