Marně bušili na vrata

25.4.2017

ilustrační foto: archiv Petr Růžekilustrační foto: archiv Petr Růžek
ilustrační foto: archiv Petr Růžek

V neděli 23. 4. 2017 vyrazili rakovničtí ragbisté do pražského Edenu k dalšímu utkání v rámci 1. ligy ragby. Po dvou odehraných zápasech nasbírali pouze bod.

Cíl je jasný, zaskočit soupeře na domácí půdě. V jarní části jsou v 1. lize mezi týmy minimální rozdíly a zatím jsme v obou zápasech nedokázali udržet poločasové vedení. Připomněl před utkáním kapitán týmu Topinka.

To se ovšem tentokrát vůbec nepodařilo, soupeř do Raků vlétl od samého začátku a nepustil hosty téměř celých dvacet minut k míči. Výsledkem byli dvě pětky a po jedné prokopnuté konverzi skóre 12:0. Z našeho pohledu bylo prvních dvacet minut ospalých a nedokázali jsme soupeře ničím přehrát, po druhé pětce se to však zlomilo a postupně jsme přebírali iniciativu a vytvářeli si šance, které jsme však nedokázali proměnit. Hodnotil po utkání Topinka.

Druhý poločas byl z pohledu Raků opět lepší, ale stejně jako na konci prvního poločasu, byla efektivnost minimální. Soupeř se snad za celý poločas dostal dvakrát za svou půli a z toho dokázal vytěžit dvě pětky. Zatímco mi bušili na vrata a ne a ne dotáhnout jedinou akci do cíle. To se přeci jen jednou podařilo, když v samém závěru po rychlém rozehraném volném kopu donesl míč do pětkoviště právě kapitán Topinka a další body s konverze přidal Tomšovský.

Konečné skóre 24:7 asi průběhu hry úplně neodpovídá. Bohužel nám utekl začátek zápasu, kdy jsme se pouze bránili, po zbytek zápasu byla hra vyrovnaná, ale soupeř měl větší štěstí v koncovce. Z chyb se musíme poučit a příště do zápasu vkročit pravou nohou. Doplnil Topinka.

Šanci na reparát budou mít Raci již tuto neděli 30. 4., kdy doma od 14:00 hodin hostí tým pražské Iuridicy.

Body RCR: 5 Topinka, 2 Tomšovský

Sestava RCR: Kratochvíl M., Topinka, Hamous, Adam, Pešek, Hájek, Folprecht, Novotný, Gazda, Hejda, Hladký, Tomšovský, Žirka, Kletečka, Běťák, Kujínek, Jedinák, Švejnoha, Jirsa