Rugby Club Rakovník > Slibně rozjeté utkání tentokrát vítězstvím neskončilo

Slibně rozjeté utkání tentokrát vítězstvím neskončilo

17.11.2014

ilustrační foto: Petr Diviš

V neděli 16. 11. se konalo poslední kolo podzimní části II. ligy v ragby. Rakovničtí ragbisté v něm hostili rezervu extraligového Vyškova.

O začátku bylo k vidění velmi pěkné a bojovné ragby na obou stranách. Rakovničtí šli brzo do vedení, když se dokázal prosadit na tříčtvrtce hrající Feber přes několik hráčů soupeře. 5:0. Ovšem soupeř dokázal stav brzy otočit. 5:7. Po půlhodině hry šli rakovničtí opět do vedení, když se po téměř podobné akci jako v úvodu dokázal prosadit na útokové spojce hrající Koubek. 12:7. I tento příznivý stav rakovničtí nedokázali do poločasu uhájit a po hrubce těsně před hvizdem poločasu, šel do vedení opět Vyškov. 12:14.

Druhý poločas byl tedy otevřený. Ovšem to hosté nechtěli dopustit a hned od začátku na raky začali tlačit a napadat jejich do té doby téměř bezchybnou hru na zemi. Domácí se s touto zvýšenou agresivitou nedokázali srovnat i přes to, že zápas dohrával soupeř ve 14 po vzájemné pěstní potyčce obou mužstev. Body tedy připisoval na svoje konto pouze Vyškov. Po třech položených pětkách bylo konečné skóre zápasu 12:31.

O krátké zhodnocení jsme požádali i hrajícího trenéra domácích Michala Topinku: „Dnešní zápas nabídl dva rozdílné poločasy. V první půli jsme dokázali soupeře dokonale zaskočit a ragbyovou lehkostí přehrávat. V druhé půli začal soupeř více tlačit a nám se jej nedařilo tak dobře zastavovat. S každou položenou pětkou soupeře se u nás vytrácela lehkost a snažili jsme se to urvat silou, což proti dravé obraně soupeře nešlo. Jinak jsem ovšem se zápasem i s celkovým podzimním účinkováním spokojený. Sbíráme zkušenosti ze soutěže, kterou jsme jako tým ještě nehráli. Dokázali jsem porazit dva týmy s podobnou výkonností a jeden tým s těch dá se říct lepších. Samozřejmě máme stále co zlepšovat, ale po uplynulé sezóně, kdy jsme vyhráli pouze dvakrát, je to úspěch. Přes zimu budeme makat a doufám, že dokážeme uhrát i další dobré výsledky se soupeři, kteří jsou v současné době nad námi.“

Body RCR: 7 Koubek, 5 Feber

Sestava RCR: Kratochvíl M., Topinka, Polívka, Míka, Folprecht, Žirka, Janda, Jirsa, Weekes, Ošurko, Kolář, Koubek, Feber, Kutílek, Kratochvíl D., Švejnoha, Hytha