Rugby Club Rakovník > Středočeské derby bez vítěze

Středočeské derby bez vítěze

18.4.2016

Tuto neděli 17. 4. odcestovali rakovničtí ragbisté k dalšímu zápasu II. ligy. Tentokrát je čekal středočeský rival s Kralup nad Vltavou. Několik rakovnických hráčů postihlo virové onemocnění a tak se 14 statečných muselo od začátku až do konce potýkat s převahou jednoho hráče v poli.

Od samého začátku to však na hřišti nebylo skoro vůbec znát. Rakovničtí se rychle ujali vedení 0:7 a to jim dodalo ještě více sebevědomí do dalšího průběhu zápasu. I když domácí poměrně brzy srovnali a následně otočili skóre 12:7. Rakovničtí ještě do poločasu stačili skóre otočit na svou stranu 19:12.

I druhá půle se odehrávala v podobném duchu. Kralupským havranům se podařilo poměrně brzy dotáhnout 19:19. A po šedesáti minutách hry se dokonce ujali vedení 24:19. V tu chvíli rakovnickým moc do řeči nebylo. Ovšem po velmi vydařené akci roje kdy v mlýnu dotlačili míč až do soupeřova pětkoviště ještě hostům svitla naděje 24:24. Domácí však opět zabrali, využili chyby v obraně raků a navýšili na 29:24. Nutno dodat, že po položení došlo k šarvátce ze strany domácích a vyloučení tak jednoho hráče na 10 minut. Hosté tak měli možnost rozehrávat trestný kop. Po kterém se jim velmi rychlou a průbojnou hrou podařilo soupeře ještě jednou překonat. Vzhledem k tomu, že z následné konverze už nic nepadlo, skončilo utkání v ragby poměrně neobvykle 29:29.

„Nebýt našich někdy až školáckých chyb, jeli jsme dneska domu ještě veselejší. I tak jsem, ale po zápase hráčům poděkoval za obětavý výkon, protože hrát zde 80 minut ve 14ti nebylo vůbec jednoduché. Snad se nám do příště dá zbytek týmu dohromady a budeme připraveni opět v plné síle.“ Dodal kapitán týmu Michal Topinka.

Sestava RCR: Kratochvíl M., Topinka, Jirsa, Jedinák, Kytka, Kratochvíl D., Švejnoha, Folprecht, Kolář, Hejda, Kujínek, Žirka, Kutílek, Hladký

Body RCR: 10 Topinka, 9 Kolář, 5 Folprecht, 5 Jirsa

Pozn. Přístí utkání rakovnických se koná v neděli 24.4.2016 od 16:00 hodin v něm hostí tým RC Karlovy Vary.