Rugby Club Rakovník > Turnaj Den Kralup nad Vltavou

Turnaj Den Kralup nad Vltavou

13.6.2011

V sobotu 11.6.2011 se uskutečnil turnaj nových ragbyových týmů. Ten uspořádal na domácí půdě tým RC Kralupy n. Vltavou, kterým tak ukončil téměř týdenní oslavy města Kralupy n. Vltavou. Hrálo se systémem každý s každým ve 12ti hráčích na dva poločasy po 15ti minutách.

RC Rakovník vs. RK Plzeň 0:3

K prvnímu zápasu nastoupili rakovničtí ragbisté proti týmu Plzně. Od počátku byla na plzeňských hráčích vidět značná nažhavenost a koncentrovanost na to uhrát dobrý výsledek. Podnikali rychlé výpady a rakovničtí je jen těžko zastavovali. Ač mají rakovničtí hráči více zkušeností na hřišti to bohužel vůbec nebylo vidět. Prakticky se nedostali k míči a stále jen bránili.

RC Rakovník vs. RC Sedlčany 3:3

V druhém zápase změřili síly rakovničtí ragbisté s týmem, který dobře znají již z nedávného přátelského utkání. Tým Sedlčan má ve svých řadách spoustu mladých a běhavých hráčů, kteří byli pro rakovnickou obranu velkou hrozbou. A také si hned od počátku připsali první bod na své konto. Ovšem rakovničtí se s tímto stavem nechtěli smířit a na útokové spojce hrající Kamil Hejda zanedlouho vyrovnal. Vývoj zápasu určitě ovlivnilo i zranění Tomáše Procházky na postu mlýnové spojky, kterého se byl nucen zhostit do té doby na tříčtvrtce hrající Jiří Fůs. Sedlčanští sice měli více ze hry a po většinu zápasu rakovnické tlačili, ale ti vždy dokázali vývoj skóre srovnat. Jmenovitě pak Jiří Fůs, kterému nová role vlila krev do žil a půl minuty před koncem svou druhou položenou pětkou v zápase srovnal na konečných 3:3.

RC Rakovník vs. RC Kralupy n. Vltavou 3:3

Do třetího zápasu proti doposud neporaženým Kralupům nastoupili rakovničtí opravdu ve velkém stylu. Poučeni nepřesvědčivými výkony z minulých zápasů nechtěli ponechat nic náhodě a v první půli po postupně položených pětkách Hejdy, Kratochvíla a Topinky vedli 3:0. Hráli rychlé, útočné ragby, kterému nechyběla obětavost v obraně a podpora v útoku, která s sebou nesla ovoce, ale také úbytek sil. Což se projevilo v druhé půli, kdy se kralupským podařilo postupně hrou ze strany na stranu skóre srovnat na konečných 3:3. I tak se ale podle všech zúčastněných jednalo o nejlepší zápas turnaje.

„Konečné třetí místo pro nás určitě není dobrý výsledek. Zůstali jsme daleko za očekáváním. Po většinu turnaje nám totiž chyběla větší obětavost a nasazení. Turnaj opět odhalil chyby, na kterých musíme ještě zapracovat. Už tuto neděli totiž hostíme od 15 hodin na městském stadionu na Zátiší v prvním domácím zápase tým RK Plzeň, kterému máme jistě co vracet. Tímto tedy zvu všechny příznivce a fanoušky ragby. Bude to jistě výborná podívaná.“ Zhodnotil turnaj hrající trenér Michal Topinka

Body: Hejda 2, Fůs 2, Kratochvíl 1, Topinka 1

Sestava: Jirsa, Topinka, Sixta, Kytka, Folprecht, de Brantes, Kratochvíl, Procházka, Hejda, Fůs, Dráb, Kolář, Milfait, Hajsl

Pořadí v turnaji: 1. RC Kralupy, 2. RK Plzeň, 3. RC Rakovník, 4. RC Sedlčany