Rugby Club Rakovník > Tým mužů bude hrát 2. ligu

Tým mužů bude hrát 2. ligu

22.8.2013

Po dvou letech v nejnižší soutěži se Rakovničtí ragbisté rozhodli zkusit štěstí v 2. Lize, která vznikla poté, co se do Oblastního přeboru Čech přihlásili i týmy z Moravy. Na změny spjaté s novou soutěží a novinky v týmu jsme se zeptali hrajícího trenéra Michal Topinky.

Michale co vás vedlo k tomu jít do vyšší soutěže?

Důvodů bylo mnoho, ale Tím nejzásadnějším byla především chuť po nových zkušenostech. V týmu také převládala nespokojenost s turnajovým způsobem a jednotvárností soutěže. Začínali jsme z týmu cítit, že chybí motivace, která je podle mého názoru pro jakýkoliv sportovní výkon nesmírně důležitá.

Co bude nyní z hlediska nové soutěže nejtěžší?

Těžší budou soupeři i zápasy. Nejtěžší, ale bude mít vždy k dispozici dostatečný počet hráčů. Přeci jen stále patříme mezi menší kluby a hráčská základna ještě není zcela zaplněna. Proto bude z naší strany velmi důležité mít vždy dostatečný počet hráčů připravených na zápas, tak abychom byli schopni celou soutěž adekvátně odehrát.

Tím jsi mi nahrál na další otázku. Jaké posily se vám podařilo získat?

Rugby je v ČR ryze amatérský sport, tudíž přestupy se nosí spíše na úrovni extraligy a 1. ligy. V 2. lize hrají hráči spíše dobrovolně pro zábavu. Tím ji, ale v žádném případě nechci shazovat. Zápasů se zúčastňují jak bývalí, tak stávající extraligový hráči a také spousta mladých nadějí, kteří čekají na příležitost v A týmu. Já pro příští sezónu mohu počítat s navrátilci po zranění. Především od tria Procházka, Hajsl, Fůs si slibuji jednoznačné posílení našeho útoku, který nás zdobil v první ročníku OSČ. Nechci na kluky spěchat, ale až budou 100% připraveni a dostanou se do formy, určitě budeme postrachem pro všechny naše soupeře.

Jakou formou se 2. Liga vůbec hraje?

Vzhledem k velkému počtu přihlášených týmů je 2. Liga rozdělena na dvě skupiny, které mezi sebou odehrají zápasy systémem každý s každým, podzim a jaro. Nás ve skupině čekají Sedlčany, České Budějovice a Slavia B. Soutěž pak bude pokračovat formou play-off, ze kterého vyjde celkový vítěz soutěže. Původně jsme měli ve skupině i Břeclav, která však svou účast nakonec odhlásila. Což nás trochu mrzí, protože výjezd na jih Moravy by jistě stál za to J. Pro přehled ve druhé skupině jsou ještě týmy Tatry B, Vyškova B, Pragy B, Plzně a Kralup.

Jaké cíle pro novou sezonu jste si zadali?

Náš hlavní cíl je hrát rugby, které nás bude bavit a mít z něj radost. Dalším cílem je jisto jistě stmelení týmu, tak, aby na něj náročnější soutěž neměla destruktivní účinky. Pokud se nám pak podaří v celkovém součtu obsadit místo v první polovině tabulky, budeme nesmírně spokojení.

V čem je podle tebe největší síla týmu?

V minulé sezóně to byla rozhodně hra roje! Ale ne ta klasická hra kdy všechno nespočet fázemi tlačí roj. I když sám hraji rojníka, je mi sympatičtější útočná hra, proto i rojníky nabádám k většímu útočení.  Je to teď celosvětový trend, smazat rozdíly mezi útočníky a rojníky. Tím v žádném případě netvrdím, že hrajeme světově J, ale snažíme se i podle našich fyziognomických předpokladů nastolit nejlepší strategii pro tým. Vždyť by byla škoda, aby hráči nevyužívali všech možností ke skórování.

Kdy se poprvé představíte v Rakovníku?

První domácí zápas máme naplánovaný až na neděli 22. 9., kdy hostíme tým Sedlčan. Podrobnější časy budou jistě brzy na našem webu www.rugbyrakovnik.cz

Děkuji za rozhovor a držím palce.